Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Efendim, Andre Rieu ile Trafik Müdürü'nün ne alakası var?.
İki alakası var..
Birincisi.. Her hafta sonu Tuzla'ya kız kardeşim Serpil'e kahvaltıya giderim.
Gidişim 35 dakika sürer, dönüşüm 3.5 saat.. Çünkü pazar günü, Anadolu'dan Avrupa'ya geçiş trafiği felakettir ve ortada tek trafik polisi de görülmez. Her türlü ihlali yapan uyanıklar, bu başıboşluktan yararlanıp, akışı felç ederler.
Ben de on dakikada bir İstanbul Trafik Müdürü'nün hatrını sorarım..
Bu defa sormadım.. Hatta yolculuk erken bitecek diye telaşa da düştüm. Ercan yeni bir Andre Rieu DVD'si almış.. Sydney Konseri.. Benim minibüsün ekranında o konseri izliyorum.. Nasıl keyifli, nasıl eğlenceli..
Adam harika.. Zaten İstanbul biliyor.
İkincisi.. Geçen konser Ataköy Sinan Erdem'deydi. İki saat falan kala yola çıktık..
Zeytinburnu sapağında trafik durdu E-5'te..
Resmen durdu. Ercan kırk manevra ile E-5'i terketti. Sahil yoluna indiğimizde daha bir saatimiz vardı.. 50 dakikada Zeytinburnu'ndan Ataköy girişine ancak gelebildik. Sahil yolu da bir rezalet.. Herkes var Rieu yolunda, trafik yok.. Çare yok.. Çözüm yok..
Ataköy'ün içinde de trafik durunca, "Çare yok" dedim Ercan'a.. İndik.. Koşmaya başladık.. Bu yaşta, düşünebiliyor musunuz?.
Salona girdiğimizde konser başlayalı 15 dakika olmuştu ve yerim en öndeydi.
Birden orkestranın arkasındaki dev ekranda sine sine giden bir adam gördüm..
Ben!..
Meğer Hollandalı "Geç gelenleri ekrana yansıtın" demiş. Millet de bakıyor ve gülüyor..
Bana gülüyor..
Şimdi trafik müdürüne bugünden sesleniyorum. Perşembe gecesi Sinan Erdem, cumartesi Kadıköy Ülker'de Andre Rieu konserleri var gene.. Yollar gene yıkılacak. Şimdiden önlem alın lütfen de, İstanbul halkı geçen defaki rezilliği yaşamasın bir daha..

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN