HINCAL ULUÇ
HINCAL'IN YERİ HINCAL ULUÇ

Yaşa Evin!..

Evin İlyasoğlu kardeşim, gene harika bir gece yarattı bize, Albert Long Hall'de.. Ve de benim artık can kardeşlerim Borusan Kuartet, nasıl yakıştı o salona.. Esen, Olgu, Efdal ve Çağ, önce bir Mendelssohn çaldılar.. İkinci bölümde fırlayıp oynayasım geldi, öyle neşelendirdiler salonu.. Sonra Borodin.. Orda da üçüncü bölümdeki romantizm ve Esen'in insanın içine akan ve kanatan kemanı nasıl mest etti.
Biste ayağa fırlayıp ben istedim "Sarıkamış" diye.. Hem bayılıyorum bu türküye.. Hem de kendimi deneyeceğim, "Bir daha ağlamayacağım" dedim çünkü... Olmadı.. Dayandım, dayandım... Çağ Erçağ hem de nasıl yanık okurken türküyü "Karların altında Mehmedim yatar"a gelince, göz yaşlarım yanağıma inmeye başladı..

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN