Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haber her gazetede ayni boyda, ayni sözcüklerle ve ayni resimlerle.. Ama nasılsa, her birinde ayrı imza var..
Ajanstan gelen habere imza atmak, ya da atılmasına izin vermek nasıl bir insanlık ve meslek ayıbıdır, o ayrı..
Konum, "Ortak" haberin kendisi..
Hande Ataizi 'e fena sallamış.. "O kafayı sıyırmış" demiş..
Hani Cem, yanlış yöne çekmenin en güzel örneği bir laf etmiş ve demişti ki.. Ya da demek istemişti ki..
Hani "Bıçak yarası geçer, dil yarası geçmez" derler ya eskiler. Onun gibi.. "Ben beni cinsel olarak aldatanı affedebilirim ama kafasında aldatanı affetmem.."
Bu lafı bir kadın etse, kimsenin gıkı çıkmaz.. Yüzlerce yıldır çıkmıyor zaten.. Kadınlar hele paralı ve mevkili kocalarının kaçamaklarını hep böyle affediyorlar.. Ali Ağaoğlu'nun "Ortancası" gibi..
İlk defa bir erkek, bu mantığı aynen kadınlar için kullanıp, gelmiş geçmiş en feminist lafı söyleyince kıyamet koptu. Koparan da, Cem'in savunduğu kadınlar, üstelik..
Çok sevgili arkadaşım, bir lar komşuyduk. İçtiğimiz ayrı gitmezdi, o kadar yakındık, Sevgili Hande'nin (Ataizi tabii) mantığı şöyle..
"Kadın erkekler gibi sırf cinsel tatmin için yatmaz. Kadın yatağa giriyorsa, onda mutlak duygusal yan vardır. Bu yüzden kadın yatağa giriyorsa, bu 'Aldatma'dır. Erkeğe benzemez.."
Önce..
Erkekler hakkında bu peşin hüküm nerden geliyor Hande.. Onca yıl hemen her gün görüşürdük.. Sana, arkadaşlık dışında herhangi bir, eylemim, söylemim değil, "İma"m oldu mu?. O zaman bu genellemeyi nasıl yapıyorsun, "Erkeklerin yatağa girmeleri için duyguya ihtiyaçları yoktur" diye..
Azınlık olabiliriz.. Ama varız işte..
Senin gibi benim yanımda görülen, benimle adı çıkan tonla kız var. Çoğunu tanırsın.. Onlarla konuş bakalım.. Birisi "Evet Hıncal istedi" der mi?.
Genellemeler çok yanıltır Handecim..
Sözlerinde bir de biyolojik, fizyolojik yanlış var..
"Erkek üreme psikolojisi ile hareket eder, duygu ile değil" diyorsun.. Dünyanın bütün türlerinde, insan dahil, üreme iç güdüsü dişinin DNA programlamasında vardır. Üreme dişinin psikolojisidir, erkeğin değil..
Sadece tensel ilişkiyi isteyen erkek de vardır, kadın da.. Ama bu ülkede erkek hoş görülür.. Affedilir. Kadının adı ise, hem de nasıl kötüye çıkar..
Cem buna itiraz ediyor.. Sen neye itiraz ediyorsun Hande!.
Hadi bi yemek yiyelim de bana anlat!.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN