Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İnsanlar kulüp başkanı olunca ağız ameli oluyorlar herhalde.. Nerde bir mikrofon, kamera görseler "Car car.. Car car!.."
Yahu bi sus.. Bi kapa ağzını.. Bi konuşma ki, konuşman kıymetli olsun..
Ama adamın kulüp başkanı olma sebebi, gazete manşetlerinde televizyonlarında kendini seyretmek.. Onun için de durmadan konuşması lazım..
Başkanların en yenisi Dursun Özbek.. Düne kadar, sokakta görseniz tanımazdınız.. 'a başkan olduğundan beri, gazetelerde adının, resminin olmadığı gün var mı?.
Öyle tatmin oluyor zahir..
'ın, Galatasaray A.Ş. Yönetim Kurulu üyeliği üzerinden şubesinin başına geleceğine dair haberleri okuyunca 40 yıllık dostumu aradım..
"Böyle bir şey var mı?."
"Başkan aradı, teklif etti.. Ama koşullar çok zor.."
"Sen zor günlerin adamısın, bir" dedim.. "Galatasaray sana ihtiyaç duyunca, makam, mevki düşünmeden koşarsın, iki.. Kabul etmek zorundasın.."
Ertesi gün gazetelerde okudum. Alp, Dursun Özbek'le el sıkışmış..
Peki o gün bugündür, Alp'in ağzından satır okudunuz mu?. "El sıkıştı" diye yazan gazeteler dahil, birisi Alp'i bulup konuştu mu?.
Ne gezer!.. Her gün gene Dursun manşette.. Car car da, car car!..
Bu koşullarda Alp görev kabul ederse, onun aklına şaşarım..
Yahu eğer Galatasaray futbol şubesini yenilenen şekli ile, Alp Yalman başta Galatasaray A.Ş. yönetecekse, Dursun Özbek dünkü Sabah'a nasıl oluyor da manşet oluyor?.
Sabah Spor haftalardır, Lucescu nam, ülkeme hakaret eden adamın pazarlaması için görevli gibi yayın yapıyor. Lucescu'suz sayfamız yok.. Dün açtım, manşet!.
"Dursun Özbek, Sabah'ın günler önce duyurduğu gelişmeyi doğruladı/ Lucescu'yu bekliyoruz."
Bir defa gazetelerin önceden duyurmadığı şey yok. Hele transfer sezonunda binlerce futbolcuyu getiriyorlar. Biri tutunca da manşet atıyorlar.. "Biz haber vermiştik!."
Demiş ki, Dursun Özbek, Sabah'a..
"Lucescu ilk tercihlerimizden. Telefon görüşmesi yaptık. Bekliyoruz.."
Yahu hani Sportif A.Ş'deki değişiklik.. Hani Alp Yalman..
Az sussan da onlar konuşsa olmaz mı?.
Her şeyi gene sen, her şeyi berbat eden kafanla yapacaksan, o zaman Alp'in işi ne?. Sana paravan olmak mı?.
Alp Yalman, Selahattin Beyazıt isimlerini, kendi fındık adını, dağ yapmak için mi kullanacaksın?.
Alp ve Selahattin Ağabey buna alet olur, rıza gösterirler mi sanıyorsun?.

***
Faruk Süren'le ilgili bir haber de gördüm çarşamba günü sayfalarda.. Duygun Yarsuvat ile görüşmüş, ardından demiş ki, "Duygun Bey, iyi bir ekip kurarsa onu desteklerim.."
Aklım durdu.. Galatasaray'a Türk spor tarihinin gelmiş geçmiş en büyük kulüp başarısını kazandırdığı yıl, başkanlıktan düşürülmesini sağlayan "Derin Galatasaray"ın yeni oyuncağı Duygun Yarsuvat ile Faruk Süren el ele verecek ha?.
Hemen aradım Faruk Başkan'ı..
"Hayır.. Kesinlikle aslı yok" dedi..
"Ben de öyle düşünüyordum. Aksi için çıldırmış olmalıydın" dedim..

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN