Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu ülkede Haber Kanalı yok.. Bu ülkede seyircisine saygısı olan haber kanalı yöneticileri yok çünkü..
Bunu yazmaktan dilimde tüy bitti. Yığınla dost kaybettim.. Ama yazmaya devam edeceğim..
Haber "Merak" demektir. Merak eden insan, haberi arar. Bu yüzden gazeteciliğin birinci şartı meraktır. Kendi merak etmeyen gamsız, milletin neyi merak ettiğini nerden bilsin ki..
Haber Kanallarının patronlarına, CEO'larına, Genel Müdür ve Genel Yayın Müdürlerine soruyorum.. Kendi kanalınızı, kendiniz izliyor musunuz?.
İzleseniz, kaç kişiyi kovardınız biliyor musunuz?.
Pazar gecesi, Barcelona-Sevilla İspanya Kral Kupası maçı var. Saat 22.30'da başladı. Yarım saat izledim. İlk 11'deki yerini, kendi yeteneklerinin onda birine sahip olmayan Rakitic'e, kendi hataları ile kaptıran Arda'yı merak ediyorum tabii. Barcelona 10 kişi kalınca "Artık Arda'nın oyuna girme şansı kalmadı. Enrique, durmadan koşan Rakitic'i de, 10 kişi kalan takımı oynatacak İniesta'yı da oyundan almaz artık" diye düşündüm ve yattım. (Aslında ikinci yarı başlarken Rakitic'i de çıkarıp yerine yedek stoperi almış.)
Sabah 9!. Kumandayı alıp ekran başına geçtim. Bizim evde kumandaya dokundun mu, NTV açılır genelde.. Alt yazıyı okuyorum tabii..
Barcelona-Sevilla sonucu yok. Ne garip maçlar var, bu ülkede en çok merak edilen maç yok.. Dokundum.. CNN.. Onda da yok.. Dokundum Haber Turk.. Onda da yok.. Bu üçü arka arkaya ya, DigiTurk'te..
ASpor'da da yok..
Niye yok?.
Çünkü bu haber kanallarının hiçbirinde "Gazetecilik Merakı" yok.. Açıyorlar gazeteleri önlerine sabah sabah.. Onlarda ne varsa, alt yazı yapıyorlar. Alt yazı en yeni, en güncel haber demektir. Nerde onlarda o kafa.. Nerde onların kafasına bunu sokacak yönetici..
Maç saat 22.30'da başladığı, gece yarısından sonraya kaldığı için hiçbir gazete beklememiş tabii o saate kadar. Basmış gitmişler. Ne yapsın zavallı haber kanalı alt yazıcısı.. Kim uğraşır uluslararası ajanslara gireceksin. Sonucu bulacaksın. Arda oynamış mı, oynamamış mı ona bakacaksın?. Vermezsin olur biter. Nasılsa hesap soran yok?.
Var mı?. Bir hesap soran varsa, beni arasın, söylesin.
Yaptığın yanına kâr kalırsa, niye ciddi çalışasın ki?. Maksat haber kanalının alt yazı bölümü boş kalmasın..
Oysa, haberci ve seyircisine saygısı olan bir haber kanalı olsa, Barcelona-Sevilla maçının bittiği anda, yani gece yarısı alt yazıyı girerdi. Arda'nın hiç oynamadığı ayrıntısını da.. Pazartesi sabahı bu ülkede merak edilen tek spor haberi oydu çünkü..
Doğru, Milli Maçımız da vardı ama, onu bir gece evvel 21.30'dan itibaren merak eden herkes tüm ayrıntılarıyla biliyordu zaten..
Barcelona haberini ararken bir kanalda "Avrupa Yüzme Şampiyonasında Eliz Nida Üstündağ, 200 Kelebekte yarı finale kaldı" haberini okuyunca "Çüş" diye bağırdım.. Kime "Çüş" dediğimi yazmayacağım.. Onlar kendilerini bilirler. Seyirciyi eşek yerine koyan eşekler, kendilerini çok iyi bilirler.
200 Kelebek Kadınlar seçmeleri, cumartesi sabahı yüzülmüş, Elif Yarı Finale kalmıştı. Yarı final cumartesi akşam seansındaydı. Elif elendi. Pazar akşam seansına final yüzüldü. Pazartesi sabahı kendilerine "HABER KANALI" diyen sahtekarlar, 48 saat öncenin haberini yeni gibi sundular.
O kanalın patronu veya CEO'su ben olsaydım, ibreti alem için daha o sabah kaç kişiyi kovardım bilir misiniz?.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN