Hükümet Başkanı.. Binali Yıldırım..
Federasyon Başkanı.. Yıldırım Demirören..
Fenerbahçe Başkanı.. Aziz Yıldırım..
Gel de Harbiye Marşını mırıldanma..
"lar yaratan bir ırkın ahfadıyız!.."

***
Çocukken Cemal Dayımdan (Nur içinde yatsın) öğrendiğim bir bilmeceyi okulda, mahallede arkadaşlara sormaya bayılırdım..
"1040, 1040 daha.."
"İki bin seksen.."
"On daha.."
"2 bin doksan.."
"On daha?.."
"3 bin" derlerdi, tongaya basıp.. Doğru cevap "2100" iken..
Okurken içinizde "3 bin" diyen olduysa üzülmesin.
Koca Birleşik Krallık, yani Başbakanı aritmetiği sizden iyi bilmiyor.
"Türkler giriyor" diyerek, 'nin Avrupa Birliği'nden çıkmasını savunanlara cevap verdi, Cameron..
"Türkiye'nin AB'ye girmesi uzak bir ihtimal.. Bugünkü ilerleme hızıyla bunun gerçekleşme ihtimalinin belirmesi bile on yıllar alacaktır.."
Yıl 2016 olduğuna göre Cameron "On yıllar alacaktır" diyerek 2100'ü kastediyor değil mi.. Öyle sanın.. Konuşmasını şöyle bitirdi..
"1987'de başvurdular. Bugünkü ilerleme hızıyla AB'ye girmeleri en son tahminlere göre 3000 yılı civarında olur muhtemelen.."
***
Bu şaka değil, acı gerçek.. "Trend Avcısı" başlığı ile günlük eğilimleri dile getiren Mert Vidinli kardeşimi Günaydın'da okuyorum.
Gittiği Kemer Maxx Royal Oteli'ni bakın nasıl tavsiye ediyor..
"İtiraf edin ki; tatil anlarımızı paylaşmak ve sosyal medyadaki takipçilerimizi kıskandırmak en büyük hedefimiz... Oteldekiler de bunu düşünerek bir Instaguide tasarlamışlar. Otelin belli noktalarında en iyi fotoğraf çekilebilecek yerleri belirleyip 'En iyi ışık, en iyi manzara ve fon burada' demişler. Denedim; fotoğraflarda filtreye gerek kalmadı, ışık sorunu yaşamadım ve binlerce beğeni aldım!"
Yani bu Allahın belası sanal dünya, tatillerimizin de başını yemiş. Eğlenmek ve dinlenmek değil, takipçilerimizi kıskandırmak ve onlardan "Like" almak peşindeyiz artık..
Yazan "Trend Avcısı" olunca, işin şaka yanı kalmadı, tabii..
Ne diyim..
"Allah like'ınızı versin.."

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN