HINCAL ULUÇ
HINCAL'IN YERİ HINCAL ULUÇ

Greenfields!.

Başlık size bir şeyler hatırlattıysa, yaşınız 65'in üzerinde demektir.. Greenfields 60'lı yılların en popüler şarkılarından biriydi. Brothers Four diye bir gurubu söylerdi. O yıllarda solistler kadar vokal guruplar da dinlenirdi çünkü.. Şimdi nerde?.
Mekteb-i Mülkiye öğrencisiydik, şarkı çıktığında.. Bizim Milli Marşımız oldu hemen..
"Bizim" dediğim, Mülkiye kantininin 3 Silahşörleri diye anılan dört tüllap..
Aramis en yakışıklımız Ahmet (Kışlalı), Portos "Taş Kafa" dediğimiz Eray (Evren), Dartanyan Ergin () ve Athos bendeniz!..
4 Aralık'taki her Mülkiye balosu dördümüzün bağıra bağıra söylediği Greenfields ile biterdi. Gelenek olmuştu. Orkestra başlardı, biz girerdik..
Ergin'i çok erken, kalp krizi aldı götürdü. Ahmet'i kahpe bir bomba.. Dağıldık. Eray kimbilir nerelerdedir?.
Şimdi nerden çıktı bu Greenfields?.
TRT Allah razı olsun, bütün radyo ve TV kanallarında ortak yayına geçince, evde okurken dinlediğim TRT Nağme ve TRT Müzik yerine ba şey bulmam gerekti.
Kızkardeşim Serpil "Sen seversin, American Classics" diye bir kanal var, DigiTurk'te" demişti. O aklıma geldi. Aradım.. 469!.
Açtım.. Divana uzandım.. Masada yığılı gazetelerin en üstünde durana uzandım ki..
"Once there were greenfields.." diye Brothers Four girmez mi?.
Gazete elimden düştü.. Daldım gitti..
Kanal tam bizim yaş gurupları için.. Hem de ne klasikler çalıyor.. Hepsinde anı.. Hepsinde aşk!..
TRT, bir izleyici kaybetti..

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN