Türkiye'nin en iyi haber sitesi

15 Kasım 2010'du, zamanın başbakanı, Sayın Recep Tayyip Erdoğan beni baş sağlığı dilemek için aradığında.. Unesco'nun "Yaşayan Kültür Mirası" ilan ettiği, Kütahya sevdalısı, dünya çapında çini ustası Sıtkı Usta'yı kaybetmiştik.
Başbakan bana "Onu ne kadar sevdiğinizi yazılarınızdan biliyorum. Acınızı bitirmez ama biraz hafifletir diye size şunu söylemek istedim..
Bu sabah, Kütahya Vali ve Belediye Başkanlarını aradım. Sıtkı Usta Müzesi için gereken her şeyin yapılması talimatını verdim" dedi.
Araya aksilikler, umulmadık talihsizlikler girdi ama, Müze, en başta Ustanın kızı, sanatı Sıtkı2 imzası ile sürdüren Nida Olçar'ın müthiş çabası ile bitti.
Aslında kapılar, öldüğü gün 15 Kasım'da açılacaktı.
Ama Kültür Bakanı Nabi Avcı arayıp "Ben de açılışta orada olmak istiyorum. Salı mümkün değil. Cumartesi olur mu" deyince, yarına ertelendi.
Yarın, 19 Kasım Cumartesi 11.00'de Nabi Bakan kurdeleyi kesecek ve..
Ve.. Medya mensupları ve Sıtkı Usta'nın yakınları içeri girecekler..
Resmi açılışın tarihi ise, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından belirlenecek. Çünkü o müze bugün onun sayesinde var.
Teşekkürler, Sayın Cumhurbaşkanım!.
Altı yıldır bekliyordum. Artık gözüm açık gitmez!.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN