5 günlük hava durumu
4 Mayıs 2010 Salı
İLİŞKİLİ HABERLER
‘Bay Günay’ emekli maaşına talim
19 yaşındayken her gece sokaktaydım!
Ahu hacizlerden perişan olmuştu
‘Bay Günay’ emekli maaşına talim

‘Bay Günay’ emekli maaşına talim

Bir dönem İstanbul eğlence hayatına damgasını vuran Günay Tuncel, 10 yıl önceden başlayan borçları yüzünden, sıkıntıda... "Sadece emekli maaşım kaldı" diyen Tuncel dertli: Güçlüyken yanımda olanlar bir anda kayboldu!

Bugüne kadar birçok isme şöhret kapılarını açan ve İstanbul'un en popüler mekanları arasında gösterilen Günay Restaurant'ın eski sahibi Günay Tuncel; lüks içindeki hayatından bir anda borç batağına uzanan hikayesini, ilk kez GÜNAYDIN'a anlattı. 1980 yılından bu yana sosyete ve sanat camiasına hizmet veren Günay Tuncel, şimdilerde bir otel odasında 'boyunu aşan borçlarından nasıl kurtulacağının' planlarını yapıyor. 2000'den bu yana maddi sıkıntı içinde olduğunu ancak bunu kimseyle paylaşmadığını belirten Tuncel'i en çok üzen şey ise; geçtiğimiz yıl boşandığı eşi Ahu Ersaylar'ın 'para bittikten sonra ayrıldığı' yönündeki dedikodularmış... Tuncel "Ahu ile evliyken de zengin, paralı bir adam değildim. Hâlâ da öyle bir adam değilim. Bir emekli maaşım dışında bir şeyim yok. Şu anda Ahu'ya ve iki çocuğuma ailesi bakıyor" diyerek dedikoduları yalanladı.

LEMAN, GÜNAY'I GÜNAY YAPTI...
Günay Restaurant nasıl ortaya çıktı?
Gece hayatında pişmiştim ve kendi mekanımı hayal ediyordum. Egemen Bostancı ile ortak bir yer açmaya karar verdik. Harbiye'de bir yer bulduk ve 1980'de açtık. İlk günden itibaren inanılmaz bir kalabalık vardı. Egemen Bostancı nedeniyle bütün tiyatrocular, sanatçılar bizim mekandaydı. Sezen, Ajda herkes dışarıdaki programını bitirip, bize gelirdi.

Günay'da sahne olayı kiminle başladı?
Leman Sam ile... Çünkü 18 dilde şarkı söyleyen tek şarkıcıdır. 10 yıl boyunca çalıştık. Tabii aramızda elektriklenme oluştu ve ilişki yaşamaya başladık. O, Günay'ı Günay yaptı, ben de Leman Sam'ı Leman Sam yaptım. Birbirimizi tamamladık.

Zerrin Hanımla evliliğiniz devam ediyor muydu?
Evet ama artık ilişkimiz bitmişti. Sonra Leman ile başladık ve saygılı bir ilişki sürdürdük. Ben ona evlenme teklif ettim ama kabul etmedi. Bana "Seninle evlenirsem, bir süre sonra sen gidip bir sevgili ararsın. Sevgilin olarak kalmak istiyorum" dedi; istemedi.

GÜZEL KADINA DAYANAMAM
Siz neden her on yılda bir ilişki değişikliği yaşıyorsunuz?
Güzel bir kadın alaka göstermeye başladığı anda, erkekler kayıtsız kalmak istemez. Ben de güzel kadına dayanamıyorum. Leman'dan sonra evlendim, beş yıl evli kaldım. O sırada Ahu ile tanıştım.

Ahu Hanım ile ilk karşılaştığınızda ne hissettiniz?
Bodrum'da Günay Restaurant'ı açmak için bulunuyordum. O sırada, Ahu ve anneannesi, mekanın önünden geçerken, inşaatı merak edip girmişlerdi. Ayaküstü konuştuktan sonra anneannesi ile tanıdık çıktık. Doğma-büyüme Şişli'liymiş. Ertesi gün beni kaldıkları otelin havuzuna davet ettiler. Gittim... Orada Ahu ile sohbet etmeye başladıktan sonra kaynaştık. Aklımın ucundan bir şey geçmedi, çünkü o kadar güzel bir kızın bana bakacağını hiç düşünmedim.

İlişkiniz hemen başladı mı?
Hayır başlamadı. Ahu, Yıldız Teknik Üniversitesi son sınıftaydı. İnşaat mühendisliğinde okuyordu. Çok etkilendim ondan... Aklı başında, güler yüzlü bir kızdı. Ahu'yu tanıştıktan iki gün sonra havaalanına bırakmak istedim; "Hayır, aileme servisle gideceğime söz verdim, sizinle gidemem" dedi. Ben de kendimi kötü hissettim, takıldım servisin peşine... Yolda durup kır çiçeği topladım, havaalanında karşısına geçtim... Sonrasında samimi olduk ve görüşmeye başladık.

BİZİMKİSİ AŞK EVLİLİĞİYDİ
Ailede sorun olmadı mı peki?
Ahu, yaş konusunu hiç gündeme getirmedi. "Benim ailem yaş olayına takılmaz. Sadece beni ne kadar mutlu edip etmeyeceğinle ilgilenirler" dedi. Babası bana, "Ahu bizim tek odak noktamız. Üzerine çok titreriz. Yaş önemli değil; biz kızımızı ne kadar mutlu ettiğinize bakarız. Araya girmeyiz" dedi. Ahu'nun beni bırakmayacağını biliyorlardı.

Evliydiniz... Boşanmanız sorun oldu mu?
Olmadı çünkü bizim evliliğimiz zaten kötüydü... Ahu ile tanışmamın, evliliğimin bitmesinde bir etkisi yok. Ahu ile 2000'de tanıştım, 2002'de evlendik. Evliliğim boyunca hiçbir sorun yaşamadım. O kadar yumuşak bir kızdır ki... Gece saat kaç olursa olsun, onun yüzü hep güler. Çok terbiyeli bir kızdır.

Bu kadar güzel giden evlilik neden bitti?
Maddi sıkıntılarımız başlayınca, ben huzursuz olmaya başladım. 2000'de başlayan maddi zorluklarım, beni bu noktaya getirdi. Evliliğime de yansıdı.

Eşinizin, maddi sıkıntılarınız ortaya çıktıktan sonra evliliği bitirdiği ve sizi ortada bıraktığı yönünde dedikodular var...
Böyle bir şey olabilir mi? Ben Ahu ile tanıştığımda da çok zengin bir adam değildim, ayrılırken de. Bizimkisi gerçekten aşk evliliğiydi. Kimin ne düşündüğü umrumda bile değil. Beni bilen biliyor. Ben hâlâ eşimle konuşuyorum. Benim hiç mal varlığım yok.

PARAYA HİÇ DEĞER VERMEDİM
Hiç mi bir kenara bir para atmadınız? Ya da gayrimenkule yatırım yapmadınız?
Hayatım boyunca bir banka cüzdanım bile olmadı. Leman ile birlikteyken, Etiler Alkent'te bir daire almıştık, onu da ayrılırken sattık. Yarı yarıya paylaştık. Ondan sonra da ben o parayla Sarıyer'deki evi aldım. Onu da çok geçmeden sattım. Hiç gayrimenkulüm olmadı. Paraya hiçbir zaman değer vermedim.

Maddi sıkıntılar yaşadığınız zaman sizi arayan sanatçı dostlarınız oldu mu?
Aramadılar ama ben de aramadım onları. Ben güçlü bir adamım, bunların üstesinden geleceğim.

Neden otelde kalıyorsunuz?
Çünkü emekli maaşımdan başka bir şeyim kalmadı. Buranın sahibi 45 yıllık arkadaşım. Bana bir oda verdi. Sağ olsun para da almıyor. Her türlü ihtiyacım karşılanıyor. Huzurlu ve mutluyum burada. Güçlüyken yanında olanlar, güçsüzleşince kayboluyor...

ÇALIŞIP ÖDEYECEĞİM
Borçları ödeyebilecek misiniz?
Hayır maalesef şu anda böyle bir durumum yok. Çünkü gerçekten çok fazla borcum var ve bana imkan tanınırsa, çalışıp teker teker ödemeyi istiyorum. Ama olmazsa da bu yaştan sonra ne yapabilirim?

İş teklifleri geliyor mu?
Evet, yeniden çalışmayı planlıyorum. Birkaç teklif var, değerlendiriyorum. Henüz tam aklıma yatan bir şey olmadı ama ben aldığım bir mekanı, on numara yapabilecek güçte bir adamım.

kalan karakter 460

bkirfsr bkirfsr // İZMİR

Zamanında yatırım yapmak lazımdı..

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 04.05.2010 10:40
Hasan_38 Hasan_38 // KAYSERİ

O eski durumundan bu duruma gelmesi çok üzücü olmuş.Allah yardım etsin

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 04.05.2010 17:50
sera83 sera83 // İSTANBUL

Ne olduğum değil ne olacağım demek lazım.İnsanoğlu her duruma alışabilir ama.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 04.05.2010 20:04
Sarıyer Sarıyer

Baba. Büyüksün

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 06.12.2013 01:01
inkaaa_16 inkaaa_16 // BURSA

koskoca günay beyi de maaşlı gördük ya..ne diyelim..

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 09.05.2010 16:15

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Magazin Haberleri

Diğer Magazin Haberleri

Bir kendisine bir eşine
Redroom bu yaz Antalya'da
Günaydın Bebek'te
Alaturkayı Cahide için söyleyecek
Kendisini buraya ait hissediyormuş
Silindir vazoya gala, kupaya çardak gülü...
Tasarım dünyasından
İstine Park günlüğü
Ünlülerden anneler günü mesajları
Erbil boşandığı eşini anlattı
Ünlü ismin vücudunda boş yer kalmadı
Sinema dünyasından
Boşanma davası bir var bir yok!
Herkes Ajda'yı veya Sezen'i örnek alıyor ben Bengü'yü
Şevval'in 'Kafe'si Cannes yolcusu
'Ömer'in yaşadığı acıları piyanoyla öne çıkardım
Yorgunluğunu caz dinleyerek attı
Meliha hanım hayırdır inşallah
Sakız kokulu sandaletler
40 Kişilik ekibe oprah tatili
Uğurlu'dan minik piyanistlere tüyolar
Ortaç'ın 'Bonus' turnesi başlıyor
Martha da korktu Biricik de...
Diş fırçalamayı erken öğretin
Trafiğe iki tekerlekli önlem
Çıtır çıtır felsefeye devam...
Havalar ısındı Rolls Royce'un üstü açıldı
Çoluğum çocuğum var, nasıl geleyim?
İşler 1 mayıs'ı kaş'ta kutladı
Burcu sağır dilsizi oynadı
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ SABAH BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol