X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Karnavalda 5 Ayrı Dilde Ezgiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Karnavalda 5 Ayrı Dilde Ezgiler

  • Giriş Tarihi: 3.4.2015 13:28 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
SEYHAN BELEDİYESİ'NCE, PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALI KAPSAMINDA 'BU TOPRAĞIN SESİ' TEMALI İLGİNÇ VE RENKLİ BİR KONSER PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ. ETKİNLİKTE 5 AYRI DİLDE EZGİLER SESLENDİRİLDİ.
Karnavalda 5 Ayrı Dilde Ezgiler

Seyhan Belediyesi’nce, Portakal Çiçeği Karnavalı kapsamında ’Bu Toprağın Sesi’ temalı ilginç ve renkli bir konser programı gerçekleştirildi. Etkinlikte 5 ayrı dilde ezgiler seslendirildi.
’da başlayan Portakal Çiçeği Karnavalı birçok etkiliğe sahne olurken Seyhan Belediyesi’nin kendi bünyesinde gerçekleştirdiği etkinlikler vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Gün boyu karnaval alanında yapılan etkinliklerin yanında akşamları ise konserler düzenleniyor. Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde ’Bu Toprağın Sesi’ temalı ilginç ve renkli bir konser programı gerçekleştirildi. Beş ayrı dilde ezgilerin seslendirildiği konserde Ayhan Yılmazer, Murat Özmü, Soner Gülal, Onur Özsolak, Birsel Şenel, Sümran Fettahlıoğlu ve Esra Uğureli sahne aldı.
"KÜLTÜRE VE SANATA ÖNEM VERECEĞİZ"
Gecede bir konuşma yapan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, karnavalın Adana’nın tanıtımına önemli katkılar sağladığına dikkat çekerek, Adana’ya katkı koyan tüm organizasyonlara ve etkiliklere destek olmaya devam edeceklerini söyledi. Karalar, "Portakal Çiçeği Karnavalı kapsamında her gün farklı farklı etkinliklerle bir araya geliyoruz. Bu karnavala önem veriyoruz. Biz göreve geldiğimiz günden bugüne kadar kültüre sanata önem veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz" dedi.
Başkan Karalar’ın konuşmasının ardından koro kendilerini dinlemeye gelenlere unutulmaz bir gece yaşattı.