X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Okçuluk İl Spor Merkezi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Okçuluk İl Spor Merkezi

  • Giriş Tarihi: 8.7.2015 10:28 Güncelleme Tarihi: 8.7.2015 15:56
ADANA GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ BÜNYESİNDE İL SPOR MERKEZLERİ KAPSAMINDA AÇILAN OKÇULUK KURSUNA İLGİNİN YOĞUN OLDUĞU BİLDİRİLDİ.
Okçuluk İl Spor Merkezi

Gençlik Hizmetleri ve spor İl Müdürlüğü bünyesinde “İl Spor Merkezleri” kapsamında açılan okçuluk kursuna ilginin memnun edici düzeyde olduğu belirtildi.
Ata sporu okçuluğun Adana’da büyük ilgi görmesinin kendilerini gelecek için umutlandırdığını belirten, Bölge Okçuluk Antrenör Akın Eskitütüncü “Amacımız okçuluğu İlimize tanıtmak ve yeni sporcular kazandırmak” dedi.
Eskitütüncü, okçuluk kursuna ilk etapta 50’nin üzerinde 9-15 yaş arası sporcunun katıldığı belirtilirken, bu sayının artacağını söyledi.
Gençlik Stadında verilen eğitimlerde temel okçuluğa yönelik dersler alan kursiyerlere ayrıca okçulukta kullanılan malzemelerin tanıtıldığını ifade eden Eskitütüncü, 2 ay süren kurs sonunda başarılı sporcuları kulüplere yönlendireceklerini kaydetti.
Okçuluk Federasyonu Adana İl Temsilcisi ve Milli Takım Antrenörü Mehmet Darılmaz ile eşi Selma Darılmaz’ın il spor merkezlerine gelerek kursiyerlere yardımcı olduklarını belirten Eskitütüncü, kursun haftanın 3 günü 3 seans şeklinde olacağını tesis, malzeme ve diğer sorunların çözümüne katkılarından dolayı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Abdulkadir Ataşbak’a teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.