X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Seyhan’da Sokak Hayvanları İçin 11 Beslenme Odağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Seyhan’da Sokak Hayvanları İçin 11 Beslenme Odağı

  • Giriş Tarihi: 19.10.2015 11:08 Güncelleme Tarihi: 19.10.2015 11:22
SEYHAN BELEDİYE BAŞKANI ZEYDAN KARALAR, SOKAK HAYVANLARIYLA İLGİLİ GÖNÜLLÜLERİN KATILDIĞI PROGRAMDA BELEDİYENİN BU KONUDA YAPTIĞI ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ VERDİ.
Seyhan’da Sokak Hayvanları İçin 11 Beslenme Odağı

Belediye Başkanı Zeydan Karalar, sokak hayvanlarının beslenme ihtiyacı noktasında üzerlerine düşen sorumluluğu fazlasıyla yerine getirdiklerini söyledi.
Karalar, sokak hayvanlarıyla ilgili gönüllülerin katıldığı programda belediyenin bu konuda yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Karalar, “Belediyemiz tarafından haftanın altı günü 11 adet Besleme Odağı’nda ortalama 200 kilogram yemek ve 75 kasa tavuk kırıntısı dağıtımı gerçekleştirilmektedir. Sokak hayvanlarına dair yetki Büyükşehir Belediyesi’nde olmasına rağmen acil durumlar için bir adet aracımız 7 gün 24 saat hazır bekletilmektedir. Hayvanseverlerin sokak hayvanlarına muhtelif gıdaların dağıtımı yönündeki taleplere araç ve eleman desteği sunulmaktadır” dedi.
Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, göreve başladığı ilk günden bu yana sokak hayvanlarıyla ilgili yardımların sürekli hale geldiğini ve üzerlerine düşün sorumluluğu fazlasıyla yerine getirdiklerini belirterek, “Yalnızca Seyhan’ın bu konuda aktif olması yeterli değildir. Diğer belediyelerimizin de bu işin ucundan tutmaları kesinlikle şarttır. Biz kendi imkanlarımız ölçüsünde sorumluluk sahamızda üzerimize düşeni fazlasıyla yerine getiriyoruz” diye konuştu.