Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seyhan’da Sokak Hayvanları İçin 11 Beslenme Odağı

Giriş Tarihi: 19.10.2015 11:08 Güncelleme Tarihi: 19.10.2015 11:22
Seyhan’da Sokak Hayvanları İçin 11 Beslenme Odağı
Belediye Başkanı Zeydan Karalar, sokak hayvanlarının beslenme ihtiyacı noktasında üzerlerine düşen sorumluluğu fazlasıyla yerine getirdiklerini söyledi.
Karalar, sokak hayvanlarıyla ilgili gönüllülerin katıldığı programda belediyenin bu konuda yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Karalar, “Belediyemiz tarafından haftanın altı günü 11 adet Besleme Odağı’nda ortalama 200 kilogram yemek ve 75 kasa tavuk kırıntısı dağıtımı gerçekleştirilmektedir. Sokak hayvanlarına dair yetki Büyükşehir Belediyesi’nde olmasına rağmen acil durumlar için bir adet aracımız 7 gün 24 saat hazır bekletilmektedir. Hayvanseverlerin sokak hayvanlarına muhtelif gıdaların dağıtımı yönündeki taleplere araç ve eleman desteği sunulmaktadır” dedi.
Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, göreve başladığı ilk günden bu yana sokak hayvanlarıyla ilgili yardımların sürekli hale geldiğini ve üzerlerine düşün sorumluluğu fazlasıyla yerine getirdiklerini belirterek, “Yalnızca Seyhan’ın bu konuda aktif olması yeterli değildir. Diğer belediyelerimizin de bu işin ucundan tutmaları kesinlikle şarttır. Biz kendi imkanlarımız ölçüsünde sorumluluk sahamızda üzerimize düşeni fazlasıyla yerine getiriyoruz” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seyhan’da Sokak Hayvanları İçin 11 Beslenme Odağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN