X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Başarılı Güreşçilerden Vali Çomaktekin’e Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Başarılı Güreşçilerden Vali Çomaktekin’e Ziyaret

  • Giriş Tarihi: 26.6.2015 11:08 Güncelleme Tarihi: 26.6.2015 17:12
KAYSERİ’DE DÜZENLENEN 11-12-13 YAŞ GREKOROMEN GÜREŞ TÜRKİYE ŞAMPİYONASI İLE KASTAMONU’DA YAPILAN 11-12 YAŞ SERBEST GÜREŞ TÜRKİYE ŞAMPİYONASI’NDA DERECEYE GİREN SPORCULAR İLE ANTRENÖRLERİ HARUN ÇETİNER, RAMAZAN ÜZÜM VE YUSUF BENEKLİ VE AMASYA GENÇLİK
Başarılı Güreşçilerden Vali Çomaktekin’e Ziyaret

Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, katıldıkları şampiyonalarda dereceler alan minik güreşçileri kabul etti.
Kayseri’de düzenlenen 11-12-13 Yaş Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası ile Kastamonu’da yapılan 11-12 Yaş Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası’nda dereceye giren sporcular ile antrenörleri Harun Çetiner, Ramazan Üzüm ve Yusuf Benekli ve Amasya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdin Acar’ın da yer aldığı heyeti kabul eden Vali Çomaktekin, “Spor sağlıklı bir yaşam ve fiziksel ve ruhsal gelişim açısından son derece önemlidir. Genç yaşlı herkesin fiziksel kabiliyetleri ölçüsünde spor yapması gerekir” dedi.
Minik güreşçilerin küçük yaşlarda bu alışkanlığı kazanarak hem gelişimlerine olumlu katkı sağladıklarını hem de gösterdikleri başarılarla ailelerini, antrenörlerini ve kendilerini gururlandırdıklarını vurgulayan Çomaktekin, “Tarihinde bir çok başarılı sporcu yetiştiren Amasya sizler sayesinde bu başarısını artarak sürdürecektir. Sizleri yetiştiren ailelerinizi ve antrenörlerinizi de ayrıca tebrik ediyor, bundan sonraki spor ve eğitim yaşantınızda daha büyük başarılar elde etmenizi diliyorum” diye konuştu.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdin Acar ve sporcuların antrenörlerden katıldıkları şampiyonlar ve sporcuların hazırlık süreçleri hakkında bilgi alan İbrahim Halil Çomaktekin, sporculara ve antrenörlerine çeşitli hediyeler verdi.