X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Büyükşehir'de büyük tasfiye
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Büyükşehir'de büyük tasfiye

  • Giriş Tarihi: 17.4.2014

30 Mart yerel seçimlerinin ardından hareketlenen Büyükşehir Belediyesi kadrolarında ciddi değişiklikler yapıldı. Değişikliklerin birçoğunun paralel yapıyla ilgili olduğu vurgulandı

Büyükşehir Belediyesi'nde paralel yapıyla ilgili tasfiyeler devam ediyor. Son olarak yapılan kadro değişikliklerinde 15'e yakın daire başkanı kurumdan gönderilirken, 20'nin üzerinde şube müdürünün de görevine son verildi. ANFA ve BUGSAŞ Genel Müdürü Ferhat Ertürk de Büyükşehir Belediyesi'nden tasfiye edilen isimler arasında yer aldı.

İKİNCİ DALGA VURDU
Yerel seçimlerin sona ermesiyle Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yaşanan değişikliklerde ikinci dalga yaşanıyor. Kurumda paralel yapıyla ilişkisi bulunan isimlerin işlerine son verildiği öğrenildi. Bu kapsamda, Mali Hizmetler Daire Başkanı Hasan Uçar, Otobüs İşletme Daire Başkanı, Raylı Sistemler Daire Başkanı Avni Erdoğan, Bilgi İşlem Daire Başkanı Ümit Uzun, Sağlık İşleri Daire Başkanı M. Fatih Hatipoğlu, EGO Daire Başkanı ve Özel Kalem Müdürü'nün kurumla ilişiklerinin kesildiği öğrenildi.

İŞTE O DEĞİŞİKLİKLER
Büyükşehir Belediyesi kadrolarında yaşanan değişiklikler sadece daire başkanlarıyla sınırlı kalmadı. Sayılarının 20'yi geçtiği belirtilen şube müdürlerinin de görevlerine son verildi. Yapılan değişiklikler sonrası boşalan koltuklara geçecek olan isimlerden birkaçı ise dün belli oldu. BELKO Genel Müdürü Ramazan Aslan, ANFA Genel Müdürlüğü'ne geçerken BUGSAŞ Genel Müdürü Ruhi Kurnaz BELKO Genel Müdürlüğü'ne geçti. BUGSAŞ Genel Müdürlüğü'ne ise Seçkin Odabaşı getirildi.

kalan karakter 1000

Burçak Bulut Burçak Bulut

Ferhat Ertürkün görevden alınma sebebi Anfayı kara geçirip şahlandırmasıdır. Zira Anfa bu haliyle satılıp 450 milyonluk 5 tane iş bitirmesi birilerine hediye edilemezdi. Dolayısıyla şimdiki yönetim Anfanın başına getirilerek Eski müdürler kovuldu Herkes kadroya alındı Anfaya Maaş Yükü getirildi yeni ihalelere girilmeyerek Anfanın elinde iş kalmadı Ferhat beyin Anfa kasasında bıraktığı 93 milyon para ise olabildiğince çabuk bir şekilde eritilmeye çalışılıyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 02.01.2015 23:57

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.