Büyükşehir'de büyük tasfiye

30 Mart yerel seçimlerinin ardından hareketlenen Büyükşehir Belediyesi kadrolarında ciddi değişiklikler yapıldı. Değişikliklerin birçoğunun paralel yapıyla ilgili olduğu vurgulandı

Giriş Tarihi: 17.4.2014
Büyükşehir Belediyesi'nde paralel yapıyla ilgili tasfiyeler devam ediyor. Son olarak yapılan kadro değişikliklerinde 15'e yakın daire başkanı kurumdan gönderilirken, 20'nin üzerinde şube müdürünün de görevine son verildi. ANFA ve BUGSAŞ Genel Müdürü Ferhat Ertürk de Büyükşehir Belediyesi'nden tasfiye edilen isimler arasında yer aldı.

İKİNCİ DALGA VURDU
Yerel seçimlerin sona ermesiyle Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yaşanan değişikliklerde ikinci dalga yaşanıyor. Kurumda paralel yapıyla ilişkisi bulunan isimlerin işlerine son verildiği öğrenildi. Bu kapsamda, Mali Hizmetler Daire Başkanı Hasan Uçar, Otobüs İşletme Daire Başkanı, Raylı Sistemler Daire Başkanı Avni Erdoğan, Bilgi İşlem Daire Başkanı Ümit Uzun, Sağlık İşleri Daire Başkanı M. Fatih Hatipoğlu, EGO Daire Başkanı ve Özel Kalem Müdürü'nün kurumla ilişiklerinin kesildiği öğrenildi.

İŞTE O DEĞİŞİKLİKLER
Büyükşehir Belediyesi kadrolarında yaşanan değişiklikler sadece daire başkanlarıyla sınırlı kalmadı. Sayılarının 20'yi geçtiği belirtilen şube müdürlerinin de görevlerine son verildi. Yapılan değişiklikler sonrası boşalan koltuklara geçecek olan isimlerden birkaçı ise dün belli oldu. BELKO Genel Müdürü Ramazan Aslan, ANFA Genel Müdürlüğü'ne geçerken BUGSAŞ Genel Müdürü Ruhi Kurnaz BELKO Genel Müdürlüğü'ne geçti. BUGSAŞ Genel Müdürlüğü'ne ise Seçkin Odabaşı getirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir'de büyük tasfiye
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN