X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Nezaket Okulları’nda Kukla Gösterisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Nezaket Okulları’nda Kukla Gösterisi

  • Giriş Tarihi: 2.4.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
PURSAKLAR BELEDİYESİ NEZAKET OKULLARI'NDA ÇOCUKLAR ALDIKLARI ADAB-I MUAŞERET EĞİTİMLERİNİN YANI SIRA SANATSAL FAALİYETLERDE DE BULUNUYOR.
Nezaket Okulları’nda Kukla Gösterisi

Pursaklar Belediyesi Nezaket Okulları’nda çocuklar aldıkları adab-ı muaşeret eğitimlerinin yanı sıra sanatsal faaliyetlerde de bulunuyor.
Pursaklar Belediyesi Nezaket Hanımevi’ndeki öğrenciler kukla gösterisi eşliğinde eğitim yaptı. 3 ila 5 yaş arasındaki çocuklar, aldıkları adab-ı muaşeret eğitimleri ile kısa sürede toplumda fark edilir hale geldi. Hayatı prova ederek yaşayan çocuklar, kukla gösterileri ile heyecanlarını ve mutluluklarını anlattı. Eğitimleri çocuk tiyatrosu, çocuk sineması, ortaoyunu, drama gibi sanatsal faaliyetlerle destekleyen eğitmenler, çocukların düş gücünü geliştirmeye katkı sunuyor. Bu hafta Nezaket Okulları’ndaki kukla gösterisi ile çocuklar kendilerini kendi üsluplarıyla anlattı.
Uzmanlar, kukla gösterisinin çocukların kendini anlatmasına veya kendisiyle ilgili farkındalık oluşturmasına yardımcı olduğunu belirtiyor. Kuklanın psikolojik danışmanlığın önemli bir aracı olduğunu da ifade eden uzmanlar, çocuklar için bu tür çalışmaların yapılmasının faydalı olduğunu dile getiriyor.