X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kırkpınar Başpehlivanı Fatih Atlı’dan Korkuteli Ziyareti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kırkpınar Başpehlivanı Fatih Atlı’dan Korkuteli Ziyareti

  • Giriş Tarihi: 4.5.2015 18:38 Güncelleme Tarihi: 4.5.2015 21:30
653. KIRKPINAR BAŞPEHLİVANI FATİH ATLI, KUMLUCA GÜREŞLERİ SONRASI DÖNÜŞ YOLCULUĞUNDA AV. MEHMET EREN’İN DAVETİ ÜZERİNE KORKUTELİ’NE UĞRADI VE KORKUTELİ KÖFTESİ YEDİ.
Kırkpınar Başpehlivanı Fatih Atlı’dan Korkuteli Ziyareti

653. Kırkpınar Başpehlivanı Fatih Atlı, Kumluca ilçesinde 16. Tarım ve Seracılık Festivali kapsamında gerçekleştirilen ve iki gün süren yağlı güreşleri sonrası, Av. Mehmet Eren’in daveti üzerine Korkuteli’ne uğradı.
Fatih Atlı, beraberindeki Hocası Bayram Ertan, Pehlivankar Kemal Şahin, Yücel Yazırı ve Oğun Salur ile birlikte Av. Mehmet Eren’i ziyaret etti. Av. Mehmet Eren, Başpehlivan Atlı ve ekibi ile yemekte biraraya geldi.
Yemekte basın mensuplarına konuşan 653. Kırkpınar Başpehlivanı Fatih Atlı, “Kırkpınar’da tek bir amacım var. İnşallah bu kemeri iki yıl daha kazanıp kemerin sahibi olarak Samsun’a gelmek ve bu kemeri Samsun’a hediye etmektir. Ben insanını seviyorum. Dün beni sahada yuhalamalarına karşı ben hiçbir şey demedim. Biz güreş camiası olarak, güreşçiler, sporcular, ağalar, hakemler, seyirciler olarak bir bütünüz. Hepimiz birbirimizi tamamlıyoruz. Ben Korkuteli’de düzenlenen Altın Kiraz güreşlerini, Elmalı’daki düzenlenen Elmalı Yeşilyayla Güreşleri’ni çok seviyorum. Yayla insanını da seviyorum. İnşallah Tarihi Kırkpınar’da 2 kez daha başpehlivan olup memleketimize altın kemeri ebedi olarak getirmek istiyorum. Bundan sonraki çalışmalarımızı buna göre yapacağız. Dünkü güreş ilk güreş olduğu için tam kendimi veremedim” dedi.