X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Efeler Belediyesi Engel Tanımayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Efeler Belediyesi Engel Tanımayacak

  • Giriş Tarihi: 20.3.2015 08:48 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 11:33
EFELER BELEDİYESİ PERSONELİ, İŞİTME ENGELLİ VATANDAŞLARIN BELEDİYE HİZMETLERİNDEN DAHA RAHAT YARARLANABİLMESİ AMACIYLA 'İŞARET DİLİ' ÖĞRENİYOR.
Efeler Belediyesi Engel Tanımayacak

Efeler Belediyesi personeli, işitme engelli vatandaşların belediye hizmetlerinden daha rahat yararlanabilmesi amacıyla ’işaret dili’ öğreniyor.
Efeler Belediyesi’nin Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile ortaklaşa olarak başlattığı eğitim ile artık işitme engelli vatandaşlar belediye hizmetlerinden daha kolay yararlanabilecek. Haftada 3 gün işaret diline yeni başlayanlar için verilen 1. Kur eğitimi alan belediye personeline eğitim bitiminde sertifika verilecek.
Her bireyin potansiyel bir engelli adayı olduğunun unutulmaması gerektiğini ifade eden Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, “Halka hiçbir ayrım gözetmeksizin, hizmetin en iyisini ve kalitesini verebilmek amacıyla personelimize işaret dili eğitimi veriyoruz. Eğitimde temel düzeyde işitme engelli vatandaşlarımızla iletişim kurulmasına yardımcı olacak işaret dili harfleri, fiiller, sayılar, mevsimler, renkler, takvim, saat, taşıtlar, cümle kurma, bitki ve hayvanlar, meslekler gibi günlük hayatımızda kullandığımız kelimeler uygulamalı olarak anlatılıyor. İşitme Engelliler Öğretmeni Nursen Eyiol’un öncülüğündeki eğitimimiz 4 Mart’ta başladı ve Mayıs ayı sonunda da son bulacak. İşitme engelli vatandaşlara ulaşılması adına bu eğitim çok önemsiyoruz. Artık Efeler Belediyesi engel tanımayacak” dedi.