X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER ASKİ, 310 İçme Suyu Deposunu Yeniledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

ASKİ, 310 İçme Suyu Deposunu Yeniledi

  • Giriş Tarihi: 30.3.2015 14:08 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 17:24
AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SU VE KANALİZASYON İDARESİ (ASKİ) GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, SAĞLIKLI İÇME SUYU ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA 17 İLÇE VE TÜM MAHALLELERDE ÇALIŞMALARINA SÜRATLE DEVAM EDİYOR.
ASKİ, 310 İçme Suyu Deposunu Yeniledi

Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, sağlıklı içme suyu çalışmaları kapsamında 17 ilçe ve tüm mahallelerde çalışmalarına süratle devam ediyor.
Büyükşehir yasası çerçevesinde köylerin mahalleye dönüşmesi ve Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanına girmesiyle kolları sıvayan ASKİ Genel Müdürlüğü ekipleri zaman kaybetmeden çalışmalara başladı.
310 İÇME SUYU KUYUSU YENİLENDİ
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun talimatıyla Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü ekipleri il genelinde sağlıklı içme suyu çalışmalarını yoğun bir şekilde yürütüyor. ASKİ ekipleri bugüne kadar 310 içme suyu deposunu yeniledi. Yenileme çalışmaları çerçevesinde içme suyu depolarının elektrik hat ve panoları, dalgıç pompa kontrolleri ve değişimi, klorlama cihazlarının bakım ve yenilemeleri, depoların çevre düzenlemeleri ile iç dış bakımları, vana değişimleri ile otomasyon sistemleri yenilemeleri gibi bir dizi yenileme ve bakım çalışmaları yapılıyor.