X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ege Bölgesi Nisanda Kışı Yaşayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Ege Bölgesi Nisanda Kışı Yaşayacak

  • Giriş Tarihi: 8.4.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 15:43
EGE BÖLGESİ, BU AKŞAM SAATLERİNDEN İTİBAREN YENİ BİR SOĞUK VE YAĞIŞLI HAVA DALGASININ ETKİSİNE GİRİYOR. YÜKSEK KESİMLERLE BEKLENEN KAR YAĞIŞIYLA BİRLİKTE SICAKLIKLARIN 8 İLA 10 DERECEDE AZALMASI BEKLENİYOR.
Ege Bölgesi Nisanda Kışı Yaşayacak

Ege Bölgesi, bu akşam saatlerinden itibaren yeni bir soğuk ve yağışlı hava dalgasının etkisine giriyor. Yüksek kesimlerle beklenen kar yağışıyla birlikte sıcaklıkların 8 ila 10 derecede azalması bekleniyor.
Ege Bölgesi’nde akşam saatlerinde yağmur ve sağanak şeklinde başlayacak yağışların, bu gece ve yarın bölge genelinde etkili olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 40-60 km/saat, bölgenin kuzey ve kıyı kesimlerinde 60-90 km/saat hızıyla fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Hava sıcaklıklarının yağışlı hava rüzgar nedeniyle hissedilir derece azalara mevsim normallerinin 8 ila 10 derece altında seyredeceği ifade ediliyor.
DON VE TAŞKIN UYARISI
Sıcaklık azalması sonucu Cuma gecesi ve Cumartesi günü sabah saatlerinde Ege Bölgesi’nin iç kesimlerinde zirai don olayları bekleniyor. Beklenen fırtına, sıcaklık azalması, yağış ve yüksek kesimlerde kar yağışı nedeniyle ’da Menderes Havzası’nda taşkın, çatı uçması, direk devrilmesi, buzlanma ve zirai don olaylarına karşı vatandaşların ve yetkilileri dikkatli ve de tedbirli olması gerekiyor.