X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Başkan Özakcan; “19 Mayıs 1919 Türk Milletinin Yeniden Doğuş Günüdür”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Başkan Özakcan; “19 Mayıs 1919 Türk Milletinin Yeniden Doğuş Günüdür”

  • Giriş Tarihi: 18.5.2015 17:18 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 17:27
EFELER BELEDİYE BAŞKANI M. MESUT ÖZAKCAN, 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA VE GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI NEDENİYLE BİR MESAJ YAYIMLADI.
Başkan Özakcan; “19 Mayıs 1919 Türk Milletinin Yeniden Doğuş Günüdür”

Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.
19 Mayıs 1919’un Türk Milleti’nin yeniden doğuş günü olduğunu ifade eden Başkan Özakcan’ın mesajında şu ifadeler yer aldı, “19 Mayıs 1919 Özgürlük ve bağımsızlık savaşının fiilen başladığı tarihtir. Bu tarih aynı zamanda bir ruh, inanç kararlılık ve bağımsızlığın da tarihi olup Türk ulusunun sesinin yükseldiği gündür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlattığı bağımsızlık hareketi milletimizin azim ve kararlılığı ile birleşerek, tüm yurtta yayılmış ve Milli Mücadele sonucunda zaferle sonuçlanmıştır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bu zaferi Türk gençliğine armağan etmesi geleceğimizin teminatı gençlerimize olan güvenini temsil etmektedir. Dünyadaki ilerleme yarışında ülkemizin en büyük güvencesi, milletimizin sahip olduğu en büyük zenginlik gençlerimizdir. Bu emanet layıkıyla sahip çıkan Türk gençliği, bundan sonraki dönemlerde de Cumhuriyet’in kıymetini en iyi şekilde bilerek sahip çıkmaya devam edecektir. Bundan hiç kuşkumuz yoktur. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve vatan uğruna canlarını veren aziz şehitlerimizi rahmet ve saygı ile anıyor, tüm vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını yürekten tebrik ediyorum”