X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER ADÜ’nün Bildirileri Ulusal Kongrede En İyiler Arasına Girdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

ADÜ’nün Bildirileri Ulusal Kongrede En İyiler Arasına Girdi

  • Giriş Tarihi: 11.11.2015 07:18 Güncelleme Tarihi: 11.11.2015 09:53
ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYELERİNİ HAZIRLADIĞI BİLDİRİ EN İYİLER ARASINDA YER ALDI
ADÜ’nün Bildirileri Ulusal Kongrede En İyiler Arasına Girdi

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) öğretim üyelerinin hazırladığı bildiriler, ulusal kongrede en iyiler arasında yer aldı.
Adnan Menderes Üniversitesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Serdar Koca ve Doç. Dr. Yücel Başımoğlu Koca’nın çalışmaları Sağlık Bakanlığı, Karadeniz Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Çukurova Üniversitesi tarafından 26-30 Ekim 2015 tarihleri arasında ’da düzenlenen uluslararası katılımlı Ulusal Su ve Sağlık Kongresi’nde en iyi 15 sözlü bildiri arasında yer aldı.
ADÜ Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim üyesi Prof. Dr. Serdar Koca’nın, Şifa Türkoğlu, Lütfiye Gencer ve Melike Özdemir ile birlikte yürüttüğü “Zeytin Karasuyunun Genotoksik Etkisinin Allium Test Yöntemiyle Araştırılması” başlıklı çalışması ile Doç. Dr. Yücel Başımoğlu Koca’nın,Yasemin Adalı ile birlikte yürüttüğü “Büyük Menderes Nehri’nden Yakalanan Balıkların Bazı Dokuları Üzerine Kirliliğin Etkileri: Histopatolojik Bir Araştırma” isimli çalışmaları; Sağlık Bakanlığı, Karadeniz Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Çukurova Üniversitesi tarafından düzenlenen Uluslararası Katılımlı Ulusal Su ve Sağlık Kongresi’nde en iyi 15 sözlü bildiri arasında yer alarak, büyük bir başarıya imza attı.