X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Karesi Kent Konseyi Engelli Meclisi Kuruldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Karesi Kent Konseyi Engelli Meclisi Kuruldu

  • Giriş Tarihi: 21.4.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 22.4.2015 09:33
KARESİ KENT KONSEYİ, ENGELLİLERİN TOPLUMSAL YAŞAMA DOĞRUDAN KATILIMI, EĞİTİM, SAĞLIK, REHABİLİTASYON VE İSTİHDAM İHTİYAÇLARININ KARŞILANMASI İÇİN 'ENGELLİ MECLİSİ' KURDU. MECLİS BAŞKANLIĞINA OY BİRLİĞİ İLE ESİN DÖNDÜOĞLU SEÇİLDİ.
Karesi Kent Konseyi Engelli Meclisi Kuruldu

Karesi Kent Konseyi, engellilerin toplumsal yaşama doğrudan katılımı, eğitim, sağlık, rehabilitasyon ve istihdam ihtiyaçlarının karşılanması için ’Engelli Meclisi’ kurdu. Meclis başkanlığına oy birliği ile Esin Döndüoğlu seçildi.
Kent yaşamında kentin hak ve hukukun korunması, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, yönetişim, yerinden yönetim ilkelerini hayata geçirmek için kurulmuş olan Karesi Kent Konseyi Engelli Meclisi’ni kurmak için Karesi AVM’de bir araya geldi. Kent Konseyi Meclisi Başkanı Mürsel Saban’cı toplantıya katılamadığından dolayı, başkanlığını Kent Konseyi Genel Sekreteri Yücel Dağtaş’ın yaptığı toplantıda Engelli Meclisi için seçim yapıldı. Yapılan seçimde oy birliği ile Engelli Meclisi başkanlığına Esin Döndüoğlu seçilirken yürütme kuruluda belirlendi.
Engellilerin ve engellilerle ilgili kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve üniversite temsilcilerinin oluşturulduğu demokratik bir yapı olan Engelliler Meclisi’nde; engellilerin toplumsal yaşama doğrudan katılımı, eğitim, sağlık, rehabilitasyon ve istihdam ihtiyaçlarının karşılanması, toplumsal yaşamın içinde daha fazla yer almasının sağlanması, kent yönetimine aktif olarak katılmaları ve engellilere yönelik sorunlara çözüm üretilmesi, engelli yaşamının kolaylaştırılmasını ve engellilerin toplumsal ve ekonomik üretiminde aktif rol almaları amaçlandı.
Engelli Meclisi; engellilerin meclis çatısı içinde dil, din, ırk, kültür, sınıf, eğitim, ve cinsiyet farkı gözetmeksizin kentimizin ve diğer kentlilerin engellilerle birlikte, engelli yaşamının kolaylaştırılmasını ve engellilerin toplumsal ve ekonomik yarar üretmesinde aktif rol alması hedefleniyor. Bir sonraki Karesi Kent Konseyi Engelli Meclisi Toplantısı 27 Nisan saat 16.00’da Engelli Meclisi Başkanı Esin Döndüoğlu başkanlığında yapılması kararlaştırıldı.