X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Batman Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Hizmet İçi Eğitim Semineri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Hizmet İçi Eğitim Semineri

  • Giriş Tarihi: 29.3.2015 14:08 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
BATMAN(İHA) - BATMAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLE ÖĞRETMEN AKADEMİSİ VAKFI ARASINDA İMZALANAN PROTOKOL GEREĞİ 'EĞİTİM YÖNETİCİSİ VE GELİŞTİRME PROGRAMI' PROJESİ KAPSAMINDA BATMAN İLİNDE GÖREV YAPAN 70 OKUL İDARECİSİNE HİZMET İÇİ EĞİTİM SEMİNERİ VERİ
Batman Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Hizmet İçi Eğitim Semineri

Milli Eğitim Müdürlüğü ile Öğretmen Akademisi Vakfı arasında imzalanan protokol gereği ’Eğitim yöneticisi ve geliştirme programı’ projesi kapsamında 70 okul idarecisine hizmet içi eğitim semineri verilmeye başlandı.
İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, hizmet içi eğitimler sayesinde eğitimciler arasında kaynaşmanın sağlandığını belirterek, kendilerini daha da geliştiren eğitimcilerin farklı bakış açısıyla sorunları çözdüklerini söyledi. Batman merkez Anadolu Lisesi’nde başlayan eğitim seminerinde ’Öğrenmeye liderlik etmek, toplumda liderlik, geleceğe liderlik, ilişkileri yönetmek kurumu tanıma ve yönetme’ gibi konularda eğitim verileceği belirtildi.
İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, semire katılan idarecileri ziyaret ederek bilgi verdi. Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, uzmanlar tarafından verilen eğitimde idareciler arasında kaynaşmanın olduğunu, verilen eğitim ile idarecilerin farklı bir bakış açısıyla sorunları çözdüğünü söyledi. Her zaman eğitimin içinde olduklarını hatırlatan Çelik, "Bu eğitimde her şeyden önce bir paylaşım söz konusu, bu nedenle verilen eğitim dışında bilgi birikim ve tecrübeler de paylaşılmaktadır" dedi.
Toplam 100 saat verilecek eğitimin 4 hafta süreceği bildirildi.