X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Genç Sada Ve Bilaller Yarıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Genç Sada Ve Bilaller Yarıştı

  • Giriş Tarihi: 19.3.2015 18:18 Güncelleme Tarihi: 19.3.2015 22:52
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI DİN ÖĞRETİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN HER YIL DÜZENLENEN KUR’AN-I KERİM’İ GÜZEL OKUMA VE GÜZEL EZAN OKUMA YARIŞMASI DÜZENLENDİ. ETKİNLİKTE BİRİNCİ OLAN ÖĞRENCİLER, BÖLGE FİNALLERİNDE BİNGÖL’Ü TEMSİL EDECEK.(YILMAZ ATAR BİNGÖL
Genç Sada Ve Bilaller Yarıştı

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma ve güzel ezan okuma yarışması düzenlendi. Etkinlikte birinci olan öğrenciler, bölge finallerinde ’ü temsil edecek.
Merkez Hacılar Camisi’nde düzenlenen ve 5 okuldan 10 öğrencinin yarıştığı programa, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Müdür Yardımcısı Metin Suna, şube müdürleri Orhan Seven, Orhan Buğrahan, okul müdürleri, öğrenciler ve velileri katıldı. Yarışma sonucunda, Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma dalında Genç Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Veysel Barut birinci, merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Hamza Börçün ikinci, Solhan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Yalçın Korkut üçüncü olurken, ezanı güzel okuma dalında ise merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Fatih Beki birinci, merkez Selahaddin Eyyubi İmam Hatip Lisesi öğrencisi Furkan Doğan ikinci, Genç İmam Hatip Lisesi öğrencisi Furkan Andiç üçüncü oldu.
Yarışma sonunda kısa bir konuşma yapan Sarı, "Kur’an-ı Kerim bize verilmiş en büyük emanettir. Bu emanete hem kendimiz sahip çıkmalıyız hem de çocuklarımıza sevdirmek için elimizden gelen tüm çabayı sarf etmeliyiz. Çünkü Kur’an bizim hayat kaynağımız karanlıklarımızı aydınlıklara tebdil edecek yegane kitabımızdır. Yarışmada emeği geçen tüm arkadaşlarıma ve yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum" dedi.
Yarışma sonunda yarışmaya katılan tüm öğrencilere çeyrek altın, plaket, katılım belgesi verilirken, güzel ezan okumada birinci olan Beki, Erzincan, Kur’an-ı Kerim’i güzel okumada birinci olan Barut ise Erzurum’da yapılacak olan bölge finallerinde Bingöl’ü temsil edecek.