Genç Sada Ve Bilaller Yarıştı

Giriş Tarihi: 19.3.2015 18:18 Güncelleme Tarihi: 19.3.2015 22:52
Genç Sada Ve Bilaller Yarıştı
Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma ve güzel ezan okuma yarışması düzenlendi. Etkinlikte birinci olan öğrenciler, bölge finallerinde ’ü temsil edecek.
Merkez Hacılar Camisi’nde düzenlenen ve 5 okuldan 10 öğrencinin yarıştığı programa, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Müdür Yardımcısı Metin Suna, şube müdürleri Orhan Seven, Orhan Buğrahan, okul müdürleri, öğrenciler ve velileri katıldı. Yarışma sonucunda, Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma dalında Genç Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Veysel Barut birinci, merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Hamza Börçün ikinci, Solhan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Yalçın Korkut üçüncü olurken, ezanı güzel okuma dalında ise merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Fatih Beki birinci, merkez Selahaddin Eyyubi İmam Hatip Lisesi öğrencisi Furkan Doğan ikinci, Genç İmam Hatip Lisesi öğrencisi Furkan Andiç üçüncü oldu.
Yarışma sonunda kısa bir konuşma yapan Sarı, "Kur’an-ı Kerim bize verilmiş en büyük emanettir. Bu emanete hem kendimiz sahip çıkmalıyız hem de çocuklarımıza sevdirmek için elimizden gelen tüm çabayı sarf etmeliyiz. Çünkü Kur’an bizim hayat kaynağımız karanlıklarımızı aydınlıklara tebdil edecek yegane kitabımızdır. Yarışmada emeği geçen tüm arkadaşlarıma ve yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum" dedi.
Yarışma sonunda yarışmaya katılan tüm öğrencilere çeyrek altın, plaket, katılım belgesi verilirken, güzel ezan okumada birinci olan Beki, Erzincan, Kur’an-ı Kerim’i güzel okumada birinci olan Barut ise Erzurum’da yapılacak olan bölge finallerinde Bingöl’ü temsil edecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Genç Sada Ve Bilaller Yarıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN