X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Sofya Büyükelçisinden ‘Sivil Toplum’a Övgü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Sofya Büyükelçisinden ‘Sivil Toplum’a Övgü

  • Giriş Tarihi: 24.3.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 20:02
SOFYA BÜYÜKELÇİSİ SÜLEYMAN GÖKÇE, MUDANYA GAZETECİLER DERNEĞİ’NİN (MGD) BULGAR GAZETECİLER BİRLİĞİ (SBJ) ORTAKLIĞINDA AVRUPA BİRLİĞİ HİBESİYLE SÜRDÜRDÜĞÜ “SİVİL TOPLUM DİYALOĞU-YEREL MEDYANIN AB İLE UYUMU” PROJESİNİ ‘ÖRNEK BİR ÇALIŞMA’ OLARAK DEĞERLE
Sofya Büyükelçisinden ‘Sivil Toplum’a Övgü

Sofya Büyükelçisi Süleyman Gökçe, Mudanya Gazeteciler Derneği’nin (MGD) Bulgar Gazeteciler Birliği (SBJ) ortaklığında Avrupa Birliği hibesiyle sürdürdüğü “Sivil Toplum Diyaloğu-Yerel Medyanın AB ile Uyumu” projesini ‘örnek bir çalışma’ olarak değerlendirdi.
Proje ekibini Bulgaristan ziyaretinde ağırlayan Türkiye’nin Sofya Büyükelçisi Süleyman Gökçe, lı mahalli gazetecilerin projesinin Türkiye’de de benzer sivil toplum ve basın yayın kuruluşlarına emsal oluşturması gerektiğini söyledi. Mudanya Gazeteciler Derneği Başkanı Yavuz Gerçekçi ile proje ekibinden Erdoğan Paçin, Hüseyin Türker, Yasemin Paçin ve Doğuş Türker’in hazır bulunduğu ziyarette, projenin belgesel çekimlerine konuk olan Gökçe, Avrupa Birliği’nde 7. Yılını dolduran Bulgaristan’ın, üyelik öncesi ve sonrasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Bulgaristan’ın Romanya ile birlikte AB’ye son dönemde üye olmuş iki ülkeden biri olduğunu hatırlatan Gökçe, AB’ye uyum bakımından uygulamalara yönelik reformların gerçekleştiğini, gelişmelerin ise sürdüğünü söyledi.