Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sofya Büyükelçisinden ‘Sivil Toplum’a Övgü

Giriş Tarihi: 24.3.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 20:02
Sofya Büyükelçisinden ‘Sivil Toplum’a Övgü
Sofya Büyükelçisi Süleyman Gökçe, Mudanya Gazeteciler Derneği’nin (MGD) Bulgar Gazeteciler Birliği (SBJ) ortaklığında Avrupa Birliği hibesiyle sürdürdüğü “Sivil Toplum Diyaloğu-Yerel Medyanın AB ile Uyumu” projesini ‘örnek bir çalışma’ olarak değerlendirdi.
Proje ekibini Bulgaristan ziyaretinde ağırlayan Türkiye’nin Sofya Büyükelçisi Süleyman Gökçe, lı mahalli gazetecilerin projesinin Türkiye’de de benzer sivil toplum ve basın yayın kuruluşlarına emsal oluşturması gerektiğini söyledi. Mudanya Gazeteciler Derneği Başkanı Yavuz Gerçekçi ile proje ekibinden Erdoğan Paçin, Hüseyin Türker, Yasemin Paçin ve Doğuş Türker’in hazır bulunduğu ziyarette, projenin belgesel çekimlerine konuk olan Gökçe, Avrupa Birliği’nde 7. Yılını dolduran Bulgaristan’ın, üyelik öncesi ve sonrasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Bulgaristan’ın Romanya ile birlikte AB’ye son dönemde üye olmuş iki ülkeden biri olduğunu hatırlatan Gökçe, AB’ye uyum bakımından uygulamalara yönelik reformların gerçekleştiğini, gelişmelerin ise sürdüğünü söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sofya Büyükelçisinden ‘Sivil Toplum’a Övgü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN