X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER "Dostluk Kapısı"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

"Dostluk Kapısı"

  • Giriş Tarihi: 7.4.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 7.4.2015 12:21
BURSA VALİLİĞİ İLE AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜ İŞ BİRLİĞİYLE HAZIRLANAN “DOSTLUK KAPISI” PROJESİ İNEGÖL İLÇESİNDEN BAŞLADI.
Dostluk Kapısı

Valiliği ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü iş birliğiyle hazırlanan “Dostluk Kapısı” projesi İnegöl ilçesinden başladı.
Evde bakım hizmetlerinin verimliliğinin artırılmasını hedefleyen “Dostluk Kapısı” projesi engelli kişiler ve ailelerinin hayatını kolaylaştıracak. Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan projeye ilk etapta Bursa’nın 6 ilçesinde 7 bin 419 kişiye birebir eğitimler verilmesiyle başlandı. Aynı zamanda bakıma muhtaç ve engelli ailelerinin psikolojik ve ekonomik durumlarını iyileştirmek hedefleniyor. 15 bin civarında engelli ve engelli ailesine ulaşılacak.
Bursa’nın 6 ilçesinde 74 gün sürecek eğitimlerde uzmanlar, fizikî, sosyal, dinî, psikolojik ve sağlık konusunda engelli hasta yakınlarını bilgilendirecek.
Bursa Kamu Hastaneleri Birliği, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Müftülüğü ve Uludağ Üniversitesi, Kızılay ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün destek verdiği projenin açılış konuşmasını yapan Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi Usta, Bursa’da 15 bine yakın kişinin evde bakım hizmeti aldığını söyledi. Usta, daha iyi hizmet verebilmek için araştırmalar yaptıklarını belirterek, “BEBKA’nın desteğiyle Türkiye’de ilk olan "Dostluk Kapısı" projesini İnegöl’den başlatmanın sevincini yaşıyoruz” dedi.