X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bursa’da Tiyatro Rüzgarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’da Tiyatro Rüzgarı

  • Giriş Tarihi: 1.10.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 1.10.2015 12:57
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, KÜLTÜR SANAT VE TURİZM VAKFI (BKSTV) VE DÜNYA ÇOCUK VE GENÇLİK TİYATROLARI BİRLİĞİ (ASSITEJ) TÜRKİYE TEMSİLCİLİĞİ TARAFINDAN DÜZENLENEN ‘ULUSLARARASI ÇOCUK VE GENÇLİK TİYATROLARI FESTİVALİ’ BAŞLIYOR.
Bursa’da Tiyatro Rüzgarı

Büyükşehir Belediyesi, Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) ve Dünya Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Birliği (ASSITEJ) Türkiye Temsilciliği tarafından düzenlenen ‘Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali’ başlıyor.
Klasik yapıdaki çocuk ve gençlik oyunlarının yanı sıra sokak oyunlarından, dans ve müzik ağırlıklı oyunlara kadar geniş bir yelpazede yapılacak festival, yerli ve yabancı tiyatro topluluklarını 20 yıldır aralıksız Bursa’da buluşturuyor. Bu yıl 19-24 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan festival, bu sene bir ilke imza atarak Bursa’nın 17 ilçesinde tiyatroseverlerle buluşacak. Festivale 12 ülkeden 19 tiyatro ekibi katılarak rengarenk gösterilerini 23 ayrı sahnede sanatseverlerle buluşturacak.
Bursa’daki tiyatro gruplarının bazı oyunlarının ilk gösterimlerinin de gerçekleştirileceği festivalin açılış programı 19 Ekim Pazartesi günü saat 14.30’da Ördekli Hamamı Kültür Merkezi’nde yapılacak.
Şu an ‘Türkiye’nin en büyük, en geniş çaplı sahne sanatları festivali’ olma özelliğini taşıyan festivalde, 48 oyun beğeniye sunulacak. Bu yıl 12 bin çocuk ve gence ulaşmayı hedefleyen organizasyon Bulgaristan, Danimarka, İsveç, Finlandiya, İtalya, İspanya, Hollanda, Meksika, Sırbistan ve KKTC’den gelen tiyatrocuları Bursa’da bir araya getiriyor.