’da Tiyatro Rüzgarı

Giriş Tarihi: 1.10.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 1.10.2015 12:57
Bursa’da Tiyatro Rüzgarı
Büyükşehir Belediyesi, Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) ve Dünya Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Birliği (ASSITEJ) Türkiye Temsilciliği tarafından düzenlenen ‘Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali’ başlıyor.
Klasik yapıdaki çocuk ve gençlik oyunlarının yanı sıra sokak oyunlarından, dans ve müzik ağırlıklı oyunlara kadar geniş bir yelpazede yapılacak festival, yerli ve yabancı tiyatro topluluklarını 20 yıldır aralıksız Bursa’da buluşturuyor. Bu yıl 19-24 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan festival, bu sene bir ilke imza atarak Bursa’nın 17 ilçesinde tiyatroseverlerle buluşacak. Festivale 12 ülkeden 19 tiyatro ekibi katılarak rengarenk gösterilerini 23 ayrı sahnede sanatseverlerle buluşturacak.
Bursa’daki tiyatro gruplarının bazı oyunlarının ilk gösterimlerinin de gerçekleştirileceği festivalin açılış programı 19 Ekim Pazartesi günü saat 14.30’da Ördekli Hamamı Kültür Merkezi’nde yapılacak.
Şu an ‘Türkiye’nin en büyük, en geniş çaplı sahne sanatları festivali’ olma özelliğini taşıyan festivalde, 48 oyun beğeniye sunulacak. Bu yıl 12 bin çocuk ve gence ulaşmayı hedefleyen organizasyon Bulgaristan, Danimarka, İsveç, Finlandiya, İtalya, İspanya, Hollanda, Meksika, Sırbistan ve KKTC’den gelen tiyatrocuları Bursa’da bir araya getiriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa’da Tiyatro Rüzgarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN