X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER İstiklal İlkokulu Çanakkale’yi Temsil Edecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

İstiklal İlkokulu ’yi Temsil Edecek

  • Giriş Tarihi: 10.3.2015 14:08 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
TÜRKİYE HALK OYUNLARI FEDERASYONU ÇANAKKALE İL YARIŞMASINDA MİNİKLER STİLİZE DALDA YARIŞAN İSTİKLAL İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ 86.00 TAM PUANLA İL BİRİNCİSİ OLARAK ÇANAKKALE’Yİ 18-19 NİSANDA YAPILACAK OLAN BÖLGE YARIŞMASINDA TEMSİL ETME HAKKI ELDE ETTİ.
İstiklal İlkokulu Çanakkale’yi Temsil Edecek

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu İl yarışmasında Minikler Stilize dalda yarışan İstiklal İlkokulu öğrencileri 86.00 tam puanla İl birincisi olarak Çanakkale’yi 18-19 Nisanda yapılacak olan Bölge yarışmasında temsil etme hakkı elde etti.
Çanakkale’de yapılan Thof Kulüpler İl yarışmasında hem Milli Eğitim Kategorisinde hem de Kulüpler minikler kategorisinde İl birinciliği yaşayan İstiklal İlkokulu Kupasını İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş’in elinden aldı. Çok heyecanlı olduğu gözlenen minik efeler sevinçlerini aileleri ve okul yöneticileri ile paylaştı. Yaklaşık iki buçuk aylık bir çalışmayla müsabakaya hazırlandıklarını belirten Okul Müdürü Zeki Çavdar, “Çocukların halk oyunlarına olan ilgisi ve sevgisi çok büyük. Bizlerde okul yönetimi ve okul aile birliği olarak elimizden geldiğince çocuklarımıza destek vererek maddi ve manevi onların yanında olmaya çalıştık. Bu tarz sosyal faaliyetlerin öğrencilerimizin zihinsel gelişimine, bedensel ve ruhsal gelişimine son derece faydalı olduğu kanaatindeyiz. Bu çalışma da öğrencilerimizin eğitimini sağlayan eğitmenlerine ve Okul aile birliği başkan ve üyeleri ile yarışmaya katılarak bizleri onurlandıran İl Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ediyoruz. 18-19 Nisan 2105 tarihinde yapılacak olan Thof Bölge yarışmasında Afyon, Balıkesir, Kütahya ve Uşak illerinden gelecek ekiplerle yarışacak olan Minik efelerimize başarılar diliyoruz” dedi.