X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Elektrik Parası Vermemek İçin Odun Ateşinde Çay Yapıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Elektrik Parası Vermemek İçin Odun Ateşinde Çay Yapıyor

  • Giriş Tarihi: 27.3.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
ÇANAKKALE'NİN YENİCE İLÇESİNE BAĞLI YUKARI KARAAŞIK KÖYÜNDE KAHVEHANE İŞLETMECİLİĞİ YAPAN RAMAZAN YAKAR (62),35 KURUŞTAN SATTIĞI BİR BARDAK ÇAYIN MALİYETİNİ DÜŞÜRMENİN ÇÖZÜMÜNÜ ODUN ATEŞİNDE ÇAY DEMLEMEKTE BULDU.
Elektrik Parası Vermemek İçin Odun Ateşinde Çay Yapıyor

’nin Yenice ilçesinde bir kahveci, 35 kuruştan sattığı bir bardak çayın maliyetini düşürmenin çaresini odun ateşinde çay demlemekte buldu.
Yenice ilçesine bağlı Yukarı Karaaşık köyünde kahvehane işletmeciliği yapan Ramazan Yakar (62), artan maliyetlerle baş edebilmek için, teknolojiden vazgeçip eski sisteme geri döndü. Köy kahvesinde, daha önceleri kolaylık olsun diye elektrikle çalışan ocakta çay demlediğini söyleyen Yakar, bunun maliyetlerini karşılayamadığını söyledi. 35 Kuruştan satılan çayı daha pahalıya satamayacağını düşünen Yakar, çareyi maliyetleri düşürmekte buldu. Elektrikle çalışan ocağı iptal ederek odun ateşine geri dönen Yakar, “Elektrikli Çay ocağı ile çay ve kahve pişirince bir dönemde 624 TL gelen elektrik faturası ile şok oldum. Mecburen çayları ve kahveleri odun ateşinde demlemeye başladım. Bu ay elektrik faturam 36 TL geldi. Odun ateşiyle pişen çay hem lezzetli hem ekonomik. Kahveyi de buradaki közde pişiriyoruz. Sabahtan meşe odunlarıyla ocağımızı yakıp, üzerine kazana suyu çekiyoruz. Köz oluştu mu zaten sıkıntı kalmıyor. Müşterilerimiz odun ateşinde yapılan çayın lezzetinin daha güzel olduğunu söylüyorlar" dedi.