X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Çan Anadolu Lisesi Kariyer Günleri Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Çan Anadolu Lisesi Kariyer Günleri Başladı

  • Giriş Tarihi: 27.4.2015 14:08 Güncelleme Tarihi: 27.4.2015 14:10
ÇAN ANADOLU LİSESİ REHBERLİK SERVİSİ TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEN KARİYER GÜNLERİ KAPSAMINDA, OKULUN 11. SINIF MATEMATİK-FEN GRUBU ÖĞRENCİLERİ 18 MART TERMİK SANTRALİNİ ZİYARET ETTİ.
Çan Anadolu Lisesi Kariyer Günleri Başladı

Çan Anadolu Lisesi Rehberlik Servisi tarafından organize edilen kariyer günleri kapsamında, okulun 11. Sınıf Matematik-Fen grubu öğrencileri 18 Mart Termik Santralini ziyaret etti.
Gezide Termik santralin işleyişi hakkında bilgi alan öğrencilere Santral İşletme Müdür yardımcısı ve Çevre Mühendisi Subitay Şencan, Makine Mühendisi Erdem Çelik ve Kimya Mühendisi Uğur Sevin meslekleri hakkında bilgi verdi. Özellikle öğrencilerin sorularına içtenlikle cevap veren mühendislerin öğrencilerin gelecek planları hakkında olumlu düşünceler oluşturmasına katkıda bulunduğu gözlendi. Makine Mühendisi Erdem Çelik‘in “Ben çok zeki bir öğrenci değildim ama planlı çalışırdım” açıklaması ve Çevre Mühendisi Subitay Şencan‘ın “Geç kalmış sayılmazsınız. Ben lise sonda gerçek anlamda çalışmaya başladım ve karşınızda mühendis olarak oturuyorum” açıklamaları öğrencilerin özgüvenlerini arttırma anlamında çok faydalı oldu.
Okul Müdürü Refik Çoban “ Öncelikle Termik Santral İşletme Müdürümüz Sayın Mehmet Öksüzler’e bizlere göstermiş oldukları misafirperverlikten dolayı, Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu’ya ulaşım konusunda verdikleri destekten dolayı teşekkür ederiz. Çan Anadolu Lisesi olarak kariyer günlerine önem vereceğiz. Kariyer günleri öğrenciler üzerinde çok önemli etkiler bırakmakta. 28 Nisan 2015’te Seramik Fabrikaları Anonim Şirketine bir gezimiz var. Daha sonra okulumuza Çanakkale Barosundan gelecek avukatlar ile Hukuk alanında tanıtımlar düzenlenecek. 15 mayısta Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi tanıtım gününe iki sınıfla katılım yapacağız” dedi.