X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Karayolları İşçileri Çifte Bayram Yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Karayolları İşçileri Çifte Bayram Yaptı

  • Giriş Tarihi: 4.5.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 4.5.2015 11:59
ANKARA’DA KARAYOLLARI İŞÇİLERİYLE BİR ARAYA GELEN BAŞBAKAN AHMET DAVUTOĞLU, “BUGÜN SİZLERLE HEM BİR BAYRAM KUTLAMASI HEM BİR MÜJDE İÇİN BİR ARADAYIZ. 6 BİN 417 KARAYOLLARI İŞÇİSİNİN KADROSU HAYIRLI OLSUN" DEDİ. BU KARAR TÜM TÜRKİYE’DE OLDUĞU ÇANAKKAL
Karayolları İşçileri Çifte Bayram Yaptı

Ankara’da Karayolları işçileriyle bir araya gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Bugün sizlerle hem bir bayram kutlaması hem bir müjde için bir aradayız. 6 bin 417 karayolları işçisinin kadrosu hayırlı olsun" dedi. Bu karar tüm Türkiye’de olduğu ’deki işçiler arasında da coşkuyla karşılandı.
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Yol-İş Sendikası Bursa 1 nolu Şube Teşkilatlandırma Sekreteri Muharrem Bektaş, “Bugün Karayolları’nda çalışan işçiler için çok önemli bir gün. Taşeron işçilerin 30 Nisan’da Ankara’da kadro müjdesi almasıyla birlikte çifte bayram kutladık. Karayolları’nda yıllardan beri taşeron sistemi, yani kuralsız, güvencesiz, sendikasız çalışma hayatına son vermek için 2010 yılında arkadaşlarımızı Yol- İş Sendikası’na üye yapmaya başladık. Açtığımız bütün davalar kazanıldı ve 2011 yılında Yargıtay kararıyla da onandı. Ama ne yazık ki yıllarca kazandığımız bu hukuk mücadelemiz tanınmadı. Tüm Türkiye’de yaptığımız eylemlerle ve özellikle Ankara’da Karayolları Genel Müdürlüğü önünde binlerce kişinin katıldığı kitlesel eylemlerle sesimizi duyurmaya çalıştık. Bu haklı mücadelemiz sonunda 30 Nisan’da Ankara’da 15 bin kişinin katıldığı salon toplantısında sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’ndan kadro müjdemizi aldık. Türkiye genelinde taşeron elemanı olarak çalışan 6 bin 417 kişi kadrolarını aldı. Bu mücadelemiz diğer sendika ve kurumlara örnek olmalı ve ülkemizden taşeron işçilik sistemi kalkmalıdır. Emeği geçen ve mücadele veren arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.