X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Edirne’de Selin İzleri Siliniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’de Selin İzleri Siliniyor

  • Giriş Tarihi: 28.3.2015 16:48 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
EDİRNE’DE YAŞANAN SEL VE SU TAŞKINLARININ ARDINDAN HASAR GÖREN VE ULUSLAR ARASI YOL STATÜSÜNDE BULUNAN LOZAN CADDESİ’NDE TADİLAT ÇALIŞMALARI BAŞLADI.
Edirne’de Selin İzleri Siliniyor

’de yaşanan sel ve su taşkınlarının ardından hasar gören ve uluslar arası yol statüsünde bulunan Lozan Caddesi’nde tadilat çalışmalarına başlandı.
Edirne Belediyesi ekiplerince yürütülen bakım, onarım ve tadilat çalışmalarında, kentte yaşanan sel ve su taşkınlarının ardından tahribat gören Lozan Caddesi’nde tadilat çalışmalarına başlandı. Anıtlar Kurulu’nun tarihi eserleri koruma ve yaşatma konusunda almış olduğu karar doğrultusunda, asfalt yapılamayan ancak Arnavut taşları muhafaza edilerek yineden düzenlenen tarihi caddede selin izleri siliniyor. Edirne Belediye Başkanlığınca yapılan açıklamada, "Mevsim ve hava şartlarının durumu doğrultusunda, Lozan Caddesi’nde yaptığımız tadilat çalışmaları en kısa sürede tamamlanacaktır. Halkımızın anlayışı için teşekkür ediyoruz" denildi.
Bulgaristan’da ve bölgede yaşanan şiddetli yağışların ardından Meriç ve Tunca Nehirleri’nin su debileri, riskli seviyeleri aşmış ve Meriç Nehri’nin nehir suları, yatağından taşarak, Lozan Caddesi’ni sular altında bırakmıştı.