X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Eskişehir’de Kadınlar Günü Coşkuyla Kutlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’de Kadınlar Günü Coşkuyla Kutlandı

  • Giriş Tarihi: 8.3.2015 17:48 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE ESKİŞEHİR KENT KONSEYİ TARAFINDAN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’NDE DÜZENLENEN ETKİNLİKTE ESKİŞEHİRLİ KADINLAR BİR ARAYA GELEREK GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER.
Eskişehir’de Kadınlar Günü Coşkuyla Kutlandı

Büyükşehir Belediyesi ve Eskişehir Kent Konseyi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde düzenlenen etkinlikte Eskişehirli kadınlar bir araya gelerek gönüllerince eğlendiler.
Büyükşehir Belediyesi ve Eskişehir Kent Konseyi tarafından Eskişehirli kadınlara 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel bir program düzenlendi. Eskişehir’in tüm mahallerinden etkinliğe katılan kadınlar, keyifli bir gün geçirdiler. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ise, dünyanın pek çok ülkesinde olduğu gibi, ne yazık ki ülkemizde de kadınların hala hak ettikleri noktanın çok gerisinde olduğuna dikkat çekti.
“Hak ve özgürlükler konusunda kağıt üzerinde bir eşitlik varmış gibi görünse de, toplumdaki konumu, ekonomik bağımsızlık, istihdam, siyaset gibi alanlarda hala geri planda olmaları, bunun sanal bir gerçeklikten öteye geçmediğini gösteriyor” diyen Büyükerşen, şöyle konuştu:
“Toplumumuzun yarısını oluşturan kadınlarımızın hak etmedikleri bu koşulları, normal bir durum olarak görmek ve kabullenmek asla kabul edilemez. Kadınlarımızın hak ettiği güzel günleri yaşamalarını diliyorum. Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.
Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy da, “Her şeyin en iyisi ve en güzeline layık olan kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Hepimiz ve gelecek nesillerimiz için daha eşit ve daha yaşanılabilir bir dünya olmasını diliyorum” dedi. Konuşmaların ardından Eskişehir’in sevilen ses sanatçısı Ali Rıza Saltık konser verdi.