Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de Kadınlar Günü Coşkuyla Kutlandı

Giriş Tarihi: 8.3.2015 17:48 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Eskişehir’de Kadınlar Günü Coşkuyla Kutlandı
Büyükşehir Belediyesi ve Eskişehir Kent Konseyi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde düzenlenen etkinlikte Eskişehirli kadınlar bir araya gelerek gönüllerince eğlendiler.
Büyükşehir Belediyesi ve Eskişehir Kent Konseyi tarafından Eskişehirli kadınlara 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel bir program düzenlendi. Eskişehir’in tüm mahallerinden etkinliğe katılan kadınlar, keyifli bir gün geçirdiler. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ise, dünyanın pek çok ülkesinde olduğu gibi, ne yazık ki ülkemizde de kadınların hala hak ettikleri noktanın çok gerisinde olduğuna dikkat çekti.
“Hak ve özgürlükler konusunda kağıt üzerinde bir eşitlik varmış gibi görünse de, toplumdaki konumu, ekonomik bağımsızlık, istihdam, siyaset gibi alanlarda hala geri planda olmaları, bunun sanal bir gerçeklikten öteye geçmediğini gösteriyor” diyen Büyükerşen, şöyle konuştu:
“Toplumumuzun yarısını oluşturan kadınlarımızın hak etmedikleri bu koşulları, normal bir durum olarak görmek ve kabullenmek asla kabul edilemez. Kadınlarımızın hak ettiği güzel günleri yaşamalarını diliyorum. Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.
Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy da, “Her şeyin en iyisi ve en güzeline layık olan kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Hepimiz ve gelecek nesillerimiz için daha eşit ve daha yaşanılabilir bir dünya olmasını diliyorum” dedi. Konuşmaların ardından Eskişehir’in sevilen ses sanatçısı Ali Rıza Saltık konser verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eskişehir’de Kadınlar Günü Coşkuyla Kutlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN