5 günlük hava durumu
19 Nisan 2014 Cumartesi
Işık üniversitesi
Eğitim 16 Temmuz 2010 - Cuma
 • Işık üniversitesi

  Işık Üniversitesi, kökleri 124 yıl öncesine dayanan Feyziye Mektepleri Vakfı çatısı altında eğitim-öğretim hayatına 1996 yılında başladı. Işık Üniversitesi’nin rektörlüğünü Prof.Dr. Ekrem Ekinci yürütmektedir.

  Detaylı bilgi için tıklayınız!

 • Işık üniversitesi

  Türkiye’nin en köklü eğitim vakfı tarafından kurulan Işık Üniversitesi, sizleri 124 yıllık Feyziye Mektepleri Vakfı geleneği ve 360 derece eğitim anlayışı ile eğitim vermektedir. 124 yıllık bir eğitimin geleneği olan Işık Üniversitesi’nin amacı “Işık geleneği”nden güç alan çağdaş eğitim anlayışı içerisinde, gençlerin geleceğine yön verecek adımları atmalarını sağlamaktır.
  Işık Üniversitesi’nin Fen-Edebiyat, İktisadi ve İdari Bilimler, Güzel Sanatlar ve Mühendislik Fakülteleri olmak üzere dört fakülte, ayrıca Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler Enstitüleri yer almaktadırr. Işık Üniversitesi’nin öğrenim dili İngilizcedir. Güzel Sanatlar Fakültesi’nde yabancı dil destekli Türkçe eğitim verilmektedir.

  2009-2010 yılı öğretim dönemi itibariyle Şile ve Maslak kampüslerindeki bölümlerde toplam 2563 öğrenci lisans, 221 öğrenci ise yüksek lisans öğrenimi görüyor.
  Işık Üniveristesi’nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde 28, Fen-Edebiyat Fakültesi’nde 31, Mühendislik Fakültesi’nde 42 ve Güzel Sanatlar Fakültesi’nde ise 23, hazırlık sınıfı 46 olmak üzere toplam 162 öğretim üyesi görev yapıyor.

  Detaylı bilgi için tıklayınız!

 • Işık üniversitesi

  Burs Olanakları:
  Yüksek Onur Bursu: Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sıralamasında ilk 1000'e giren ve Işık Üniversitesi'ne yerleşen öğrencilere verilen burstur. Bu öğrencilerden öğrenimleri süresince öğretim ücreti alınmaz; Işık Üniversitesi yurtlarında ücretsiz kalırlar ve her yıl 9 ay boyunca kendilerine cep harçlığı verilir, bu harçlık 2010 - 2011 öğretim yılı için ayda net 500 TL dir.

   

  Onur Bursu: Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sıralamasında 1001-5000 öğrenci içine girip Işık Üniversitesi'ne yerleşen öğrencilere verilen burstur. Bu öğrencilerden öğrenimleri süresince öğretim ücreti alınmaz ve Işık Üniversitesi yurtlarında ücretsiz kalırlar.

   

  %100 Burs : Işık Üniversitesi'ne LYS sıralamasına göre %100 Burs ile yerleşen öğrencilere verilen burs olup, bu öğrencilerden öğretim ücreti alınmaz.

   

  %50 Burs: Işık Üniversitesi'ne LYS sıralamasına göre % 50 Burs ile yerleşen öğrencilere verilen burs olup, bu öğrencilerden öğretim ücretinin % 50' si alınmaz.

   

  Şile Bursları:
  Şile LYS Bursu: Bu burs, Şile'deki liseleri son üç yılın not ortalaması bakımından ilk %10'un içinde başarı ile bitirerek, tercihlerinde Işık Üniversitesi'nin lisans programlarına ilk 3 sırada yer verip, kayıt yaptıran öğrencilerin arasından Üniversitenin kontenjan bildirdiği puan türlerinde en yüksek LYS (yerleştirme puanı) puanına sahip 3 (üç) öğrenciye verilir. Bu öğrencilerden İngilizce Hazırlık Programı ve lisans öğretimi süresince öğretim ücreti alınmaz.

   

  Detaylı bilgi için tıklayınız!

   

   

 • Işık üniversitesi

  Şile YÖS Bursu: Şile'den Yunanistan'a göç eden ailelerin çocuklarından Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı'na (YÖS) girip, Işık Üniversitesi'ne yerleştirilenlerden en yüksek puana sahip 1 (bir) öğrenciye burs verilir. Bu öğrenciden İngilizce Hazırlık Programı ve lisans öğretimi süresince öğretim ücreti alınmaz.

  Üniversiteye Yerleştikten Sonra Üniversite Tarafından Sağlanan Başarı/İhtiyaç Bursları ve İndirimleri
  Uluslararası Bakalorya (IB) İndirimi: Uluslararası Bakalorya (IB) programından diploma alan ve Işık Üniversitesi'ne yerleşen öğrencilerden öğretim ücretinin %50'si alınmaz.

  Sanat İndirimi: Güzel Sanat dallarında uluslararası yarışmalarda birincilik alan öğrenciye konusu ile ilgili okul kulüplerinde veya Güzel Sanatlar Fakültesi'nin ilgili atölye ve faaliyetlerinde haftada 4 saat çalışması koşulu ile öğretim ücretlerinde %50 indirim yapılır.

  Spor İndirimi:Herhangi bir spor dalında milli takım kadrosunda yeralan ve lisansı halen devam eden öğrenciye, Işık Üniversitesi'nde milli olduğu dal ile ilgili okul takımında yer alması veya alanında Üniversite'nin spor faaliyetlerinde haftada 4 saat çalışması koşulu ile öğretim ücretlerinden %50 indirim yapılır.
  Birinci lig kulüplerinde lisanslı olarak spor yapan öğrenciye aynı dalda okul takımında yer alması veya alanında Üniversite'nin spor faaliyetlerinde haftada 4 saat çalışması koşulu ile öğretim ücretlerinden %25 indirim yapılır.
  FMV Işık Lisesi İndirimi: FMV Işık Liseleri'ni bitirip, tercih sıralamasında Işık Üniversitesi'ni ilk 5 (beş) sırada yazan ve Üniversiteye ücretli olarak yerleşen öğrencilerden hazırlık ve asıl öğretim süresi boyunca öğretim ücretinin %50'si alınmaz.
  FMV Işık Liseleri mezunu öğrencilerin ilk 5 (beş) tercihinden sonra yerleşmesi durumunda öğretim ücretlerinden %15 indirim yapılır.

  Şişli Terakki Lisesi İndirimi: Şişli Terakki Lisesini bitirip, tercih sıralamasında Işık Üniversitesi'ni ilk 3 (üç) sırada yazan ve Üniversiteye ücretli olarak yerleşen öğrencilerden hazırlık ve asıl öğretim süresi boyunca öğretim ücretinin %50'si alınmaz.

  Detaylı bilgi için tıklayınız!

 • Işık üniversitesi

  Kardeş indirimi: İngilizce hazırlık programı dahil olmak üzere lisans programında okuyan kardeş öğrencilerin üniversiteye aynı anda kayıtlı olmaları durumunda her birinin öğretim ücretlerinden %10 indirim yapılır.
  Başarı Bursu: İngilizce Hazırlık Programı'ndan sonraki her akademik yıl sonunda, o yıl için bağlı oldukları öğretim programında belirtilen normal ders yükünü alıp, akademik yıl not ortalaması sıralaması itibari ile okudukları bölümde ücretli ve kısmi burslu öğrenciler arasında birinci, ikinci ve üçüncü olan ve akademik yıl not ortalaması 3.0 (üç) ve 3.0'ün üstünde olan öğrencilere verilen burstur. Bursun süresi bir ( 1 )  yıldır.
  Sıralama Burs Oranı
  Bölüm Birincisi Öğretim ücreti ödemez.
  Bölüm İkincisi Öğretim ücretinin %75 ini ödemez.
  Bölüm Üçüncüsü Öğretim ücretinin %50 sini ödemez.
  Çalışma Bursu: Bu burs öğrencinin başvurusu halinde kendisine çalışması karşılığı sağlanan burstur. Bu bursu alan öğrencilere saat başı ücret ile haftada 10, ayda 40 saati geçmeyecek şekilde Üniversitenin Akademi ve idari Birimlerinde Öğrenci Asistanı olarak kampüsde çalışma olanağı sağlanır. Bu bursun süresi bir (1) yıldır.

  Detaylı bilgi için tıklayınız!

 • Işık üniversitesi

  Güzel Sanatlar Fakültesi Bursları
  Özel Yetenek  Sınavı Bursları : Özel yetenek sınavı ile Güzel Sanatlar Fakültesi'ne girmeye hak kazanan öğrencilerden burs sınavını kazananlara verilen burslar olup, muhtelif oranlarda öğretim ücretinin alınmamasını içerir . Burs sınavı sonucunda burslu kontenjanla yerleştirilecek öğrencilere sağlanan burslar karşılıksız olup öğretim ücretini kısmen veya tamamen kapsamaktadır.
  Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi indirimi: Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri mezunlarına %25 indirim uygulanır.
  FMV Işık Lisesi ve Şişli Terakki Lisesi  İndirimi: Işık Liseleri ve Şişli Terakki Lisesi  mezunlarına %25 indirim uygulanır.

  Detaylı bilgi için tıklayınız!

 • Işık üniversitesi

  Yurt:
  Işık Üniversitesi'nde öğrenim görmeye hak kazanan öğrencilere Öğrenci Yurtları'da konaklama olanağı sunulmaktadır. Yurt başvuruları yönetmeliklerde belirtilen kriterlere göre değerlendirlmektedir.
  2500  civarındaki öğrencisinden 1182'sini   yurtlarında barındıran Işık Üniversitesi , öğrencilerinin  İstanbul gibi büyük ve karmaşık bir şehrin olumsuz yönlerinden etkilenmemesi ve kampüs ortamının getirdiği 24 saatlik yaşam avantajını koruyup geliştirmelerini  amaç edinmiştir.
  Işık Üniversitesi'nde;
   Tüm yurtlar Şile Kampüsü'nde bulunmaktadır.
   Yurt odaları 2-3 ve 4 kişilik olarak tasarlanmıştır.
   Yurt toplam yatak kapasitesi 1182 kişidir.
   Her odanın içinde her bir  öğrenci için; özel internet bağlantısı, çalışma masası  ve dolap bulunmaktadır.
   Engelli öğrencilere özel odalar hazırlanmıştır.
   Her blokta etüd odaları ve TV salonları bulunmaktadır. Televizyonlarda  dijitürk bağlantısı mevcuttur.
   Her blokta çamaşır odaları bulunmakta olup, öğrenciler çamaşırlarını otomatik makinalarda yıkayıp kurutabilmekte ve ütüleyebilmektedirler.
   Her blokta içinde mikrodalga fırın, ekmek kızartma makinası, tost makinası ve su ısıtıcı  bulunan birer mutfak bulunmaktadır. Öğrenciler bu mutfaklarda yemeklerini hazırlayabilmektedirler.
   Her yurt odasında bir adet buzdolabı bulunmaktadır.
   Her yurtta, tüm katlarda içme suyu ihtiyacını karşılamak amacıyla su sebilleri bulunmaktadır.
   Tüm yurtların temizliği özel temizlik şirketince hijyen koşullarına uygun şekilde yapılmaktadır.
   Tüm yurtlarda gündüz ve gece 24 saat yurt görevlileri bulunmaktadır.
   Öğrencilerin aileleri ve arkadaşları belirli kurallar çerçevesinde yurtlarda ve misafirhanelerde ağırlanabilmektedir.

  Kampüs Olanakları:
  Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi dışındaki bölümlerinin öğretimini, Şile'deki kampusunda sürdürmektedir.
  Bir eğitim üssü olarak planlanan Şile Kampusu'ndaki derslikler, laboratuvarlar, yurtlar, spor salonları son teknoloji ile donatılmıştır.
  24 saat öğrenci kullanımını hedefleyerek tasarlanan Şile Kampusu, "Kampus Üniversitesi" olmanın her türlü avantajına sahiptir. Depreme dayanıklı binalar, güvenlik sistemiyle risksiz bir çevrede yaşama şansı, bir tarafı deniz bir tarafı orman manzarası, 2-3-4 kişilik yurtlar, bireyselliğin ve sosyalleşme ortamının birlikte kurulduğu bir kampus ortamı sağlanmıştır.
  Güzel Sanatlar Fakültesi Maslak Kampusu'nda bulunmaktadır. Maslak Kampusu, profesyonel sergi alanları, atölyeleri, teknik laboratuvarları ile sanat eğitimi alan öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yapılandırılmıştır.

  Detaylı bilgi için tıklayınız!

 • Işık üniversitesi

  Erasmus:
  Işık Üniversitesi; "AB Hayat Boyu Öğrenme 2007-2013- Erasmus" çerçevesinde, kurumsal işbirliklerini teşvik ederek, öğrencilerine ve öğretim elemanlarına çeşitli olanaklar sağlamaktadır. Erasmus programı, yükseköğrenim düzeyinde, değişim programlarından ortak müfredat geliştirmeye kadar geniş bir yelpazede, işbirliğini  sağlamayı ve güçlendirmeyi amaçlamaktadır. Işık Üniversitesi 2005 yılında ilk kez Erasmus Üniversite Beyannamesine (EUC) sahip olmuş ve AB Eğitim Programlarına katılım hakkını kazanmıştır. Erasmus Genişletilmiş Üniversite Beyannamesi'ne sahip olmamız sayesinde üniversitemiz öğrencileri Erasmus çerçevesinde yurtdışında (3-12 ay arasında) staj yapabilme imkanına da sahiplerdir.
  Tamamlanmış olan anlaşmalar kapsamında öğrenciler öğrenimlerinin bir veya iki dönemini yurtdışında sürdürme olanağına sahip olmakta ve kendilerini geliştirebilmektedirler. Böylelikle önemli bir yurt dışı deneyimi edinen öğrencilerimiz akademik, sosyal ve kültürel anlamda farklı bir ülkede yaşayıp önemli bir tecrübe edinir ve yabancı dil yeterliliklerini de geliştirme fırsatı bulurlar.

  Detaylı bilgi için tıklayınız!

 • Işık üniversitesi

  Değişim programı kapsamında alınan dersler transfer edilmekte ve öğrenciler yurtdışına gitmeden önce, danışmanları ve AB Programları Ofisi tarafından detaylı olarak bilgilendirilmektedirler.
  Ayrıca öğretim elemanları için kısa süreli eğitim almayı ve ders vermeyi destekleyen olanaklar da bulunmaktadır. Anlaşmalı olduğumuz kurumların listesine, okullar hakkında bilgiye ve Erasmus hakkında merak ettiğiniz tüm detaylara http://eu.isikun.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.
  Işık Üniversitesi'nin Erasmus Programı Kapsamında anlaşmalı olduğu kurumlar:
   Aalborg University, Danimarka
   Amiens Picardy School of Management, Fransa
   Autonomous University of Barcelona, İspanya
   Bordeaux University, Fransa
   Budapest Business College, Macaristan
   Cologne University of Applied Sciences, Almanya
   ESCIP School of International Business, Fransa
   InHolland University, Hollanda
   International University in Germany, Almanya
   Laurea University of Applied Sciences, Finlandiya
   Malardalen University, İsveç
   Palacky University, Çek Cumhuriyeti
   Tartu University, Estonya
   Technical University Catalonia- College of Industrial Engineering, İspanya
   Universidad de Zaragoza, İspanya
   Universita degli Studi di Milano, İtalya
   Universita Degli Studi Di Perugia, İtalya
   Universita degli Studi di Siena, İtalya
   Universita di Catania, İtalya
   Universita Europa Di Roma,İtalya
   Universität Kassel, Almanya
   Universitat Konstanz, Almanya
   Universite Pierre et Marie Curie, Fransa
   Universiteit Leipzig, Almanya
   University College Ghent, Belçika
   University of  Lodz, Polonya
   University of Bologna, Italya
   University of Copenhagen, Danimarka
   University of Economics and Management- Prague, Çek Cumhuriyeti
   University of Ghent, Belçika
   University of Granada, İspanya
   University of Pecs, Macaristan
   University of Thessaly, Yunanistan
   University of Warsaw, Polonya
   Vilnius University, Litvanya
   Erasmus dışı ikili anlaşmalar
   Avrupa ve ABD'nin çeşitli kurumlarıyla ilişkilerimiz de gelişmektedir. Erasmus'un yanısıra aktif olan ikili anlaşmalarımızın listesine aşağıda ulaşabilirsiniz. Amaç, her değişim faaliyetinde olduğu gibi, öğrencilerimizin bir ve/ya iki dönem yurtdışında öğrenim görmesidir.
  Işık Üniversitesi'nin İkili Anlaşması Olduğu Kurumlar
   North Alabama University, ABD
   Østfold University College, Norveç
   Zagreb School of Economics and Management, Hırvatistan
   Carleton University, Kanada
   Ben-Gurion University of Negev , Beer-Sheva/İsrail
   Tennesse Tech University, ABD

  Detaylı bilgi için tıklayınız!

 • Işık üniversitesi

  Çift Anadal:
  Çift Anadal Programı (ÇAP), IŞIK Üniversitesi'nde bir programda lisans öğrenimini yüksek başarı ile sürdüren öğrencilerin aynı zamanda ikinci bir dalda lisans diploması almak üzere öğrenim görebilmeleridir. Kendi lisans programında, başvuru döneminden önce yer alan tüm dersleri başarmış ve en az ( 4 üzerinden ) 3.50 genel not ortalaması sağlayarak anadal lisans programının ilgili sınıfında başarı sıralaması itibari ile en üst % 20'de bulunan öğrenciler en erken 3. en geç 5. yarıyılın başında ÇAP programına başvurabilirler. Birden fazla çiftanadal programına veya hem çift anadal hem yandal programına kayıt olunamaz. Programı başarıyla tamamlayan öğrencilere "Çift Anadal" yaptığı lisans programında ikinci diploma verilir.

  Bir programın öğrencileri lisans öğrenimleri boyunca aynı fakültenin veya başka bir fakültenin bir bölümünün lisans programından belli dersleri alabilmelerine Yandal Programı denir. Bu dersleri başarı ile tamamlayan öğrencilere "Yandal Sertifikası" verilir.Kendi lisans programında, başvuru döneminden önce yer alan tüm dersleri başarmış ve en az ( 4 üzerinden ) 2.50 genel not ortalaması sağlayarak ana dal lisans programının ilgili sınıfında başarı sıralaması itibari ile en üst % 20'de bulunan öğrenciler en erken 3. en geç 5. yarıyılın başında YAP programına başvurabilirler.

  Detaylı bilgi için tıklayınız!

 • Işık üniversitesi

  • Işık Üniversitesi’nde Öğretimde Kalite
  Üstün nitelikli akademik kadro:  Yurtdışı doktoralı akademisyenler ve Bilimsel araştırmalarda öncülük
  Işık Üniversitesi akademisyenlerinin birçoğu dünyanın en iyi eğitim kurumlarında uzmanlıklarını tamamlamıştır. Işık Üniversitesi akademisyenleri yurtiçi ve yurtdışı kendi alanlarında bilime yaptıkları önemli katkıların yanı sıra yetiştirdikleri öğrencilerin kalitesiyle de tanınmaktadırlar.  Üniversitede ders veren akademisyenler arasında Türkiye Bilimler Akademisi’ne mensup, TÜBİTAK ödüllü, veya İTÜ, Boğaziçi gibi üniversitelerin efsane isimlerinin yanısıra çok sayıda parlak genç akademisyen bulunmaktadır.
  Akademik yayın sayısında üst sıralar : Başarısı belgelenmiş kurum
  Işık Üniversitesi bilimsel değerlendirme ölçütü olarak belirlenen akademik yayın sayısında da her zaman istikrarlı olarak ilkler arasındadır. Son beş yıldır yayın sıralamasında 135 üniversite arasında listenin 2. si veya 5. olmuştur.
  • Işığın Merkezi: Öğrenci
  Açık Kapı Politikası
  Öğrenci odaklı bir eğitim – öğretim ortamı
  Danışmanlık sistemi ile öğrenciyle yakın ilişki
  Öğrenci Temsilciliği
  Karar mekanizmalarında söz sahibi
  Işık Üniversitesi’nde öğrenci olmak demek akademisyenlerle derste olduğu kadar ders dışında da yakın ilişki, yönetimin kararlarına dair görüş oluşturma, yıl sonunda yapılan anketlerle her bir dersin ve kurumun değerlendirmesini yaparak taleplerini iletmek demektir. Öğrenci memnuniyetini sağlamak için Üniversite öğrencilerin sesine her aşamada kulak verir.

  Öğrenci katılımını kültürünün bir parçası sayan Işık Üniversitesi, öğrencilerin bölüm, fakülte ve üniversite kurullarında temsilini sağlar.  Öğrenciler bu yolla, hem günlük hayatlarının geçtiği ortamı belirleme şansına sahip olur, hem de gelecekte iş yaşamında karşılaşacakları yönetsel konular hakkında deneyim kazanır.

  Detaylı bilgi için tıklayınız!

 • Işık üniversitesi

  • Geniş Burs Olanakları : Burslu okumak ayrıcalık değil haktır felsefesi ile yola çıkan Işık Üniversitesi’nde  tüm öğrencilerin yararlanabileceği burs olanakları sunuyor.

  ilk üç tercihte Işık Üniversitesi'ne yerleşen adaylar beş akademik yıl  boyunca % 25 indirim hakkı kazanıyor.

  Okul ücreti
  Fen Edebiyat, İktisadi ve İdari Bilimler ve Mühendislik Fakülteleri için 2010-2011 öğretim yılı ücreti 17.500 TL (%8 KDV hariç), Güzel Sanatlar Fakültesi için 16.060 TL (%8 KDV hariç) olarak belirlendi.

  Detaylı bilgi için tıklayınız!

 • Işık üniversitesi

  IŞIK ÜNİVERSİTESİ’NDE 360 DERECE EĞİTİM KREDİSİ FIRSATI…
  Işık Üniversitesi öğrencilerine, ilk yarıyıl ödemesi 49 TL’den başlayan taksitlerle uzun vadeli eğitim kredisi kullanma fırsatı sunuyor.

  Kredi kapsamında lisans öğrencileri hazırlık sınıfı da dahil olmak üzere 5 yıllık eğitim süreleri için kredi başvurusunda bulunabiliyorlar. Öğrenciler her yarıyıl, o yarıyıla ait öğrenim ücreti için kredi başvurusunda bulunup okul ödemelerini kredilendirebiliyorlar.
  Maksimum 10 yıl vade ile kullanılabilecek kredide, maksimum 5,5 yıla kadar kredi ana para ödemesi yapmadan sadece faiz ödemeli dönem sunuluyor.

  Detaylı bilgi için tıklayınız!

 • Işık üniversitesi

  Işık Üniversitesi öğrencilerine özel eğitim kredisi, 1.000 TL ile 100 bin TL arasında değişen tutarlarda teminatlı ve teminatsız olmak üzere farklı şekillerde alınabiliyor. Teminatlı kredide 10 yıla varan vade süresi için ilk yarıyıl ödemesi, yüzde 50’li burslu öğrenciler için 49 TL, yüzde 25 burslu öğrenciler için 74 TL, burssuz öğrenciler için ise 99 TL’den başlayan seçeneklerle sunuluyor. 
  Aynı zamanda  teminatsız kredide beş yıla varan vade süresi ve  bursluluk şartlarına göre birinci dönem ödemesi 114 TL’den başlayan ödeme koşulları da bulunuyor.

  Uzun Vadeli Eğitim Kredisi istenilen dönemde kullanılabilirken, krediye ara verip
  tekrar başlamak da mümkün. Kredinin belirlenen faiz oranı, vade süresinin sonuna kadar değişmiyor.

   Uzun Vadeli Eğitim Kredisi hakkında Işık Üniversitesi aday öğrenci web sayfasından detaylı bilgi alınabilir.

  Detaylı bilgi için tıklayınız!

 • Işık üniversitesi

  Işık Üniversitesi Kampüslerinin lokasyonları ve olanakları hakkında bilgi verebilir misiniz?
  Işık Üniversitesi’nin Maslak ve Şile’de olmak üzere iki kampüsü bulunuyor. Fen Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi ve Fen Bilimleri Enstitüsü ile araştırma merkezlerinin bulunduğu Şile kampüsüne ulaşım haftanın her günü Kadıköy, Maslak, Taksim ve Şile merkezinde belirli noktalardan kalkan servis araçlarıyla sağlanıyor. Şile kampüsü denizi, Şile bezi, kumsalları, mağaraları, Şile'nin Feneri, Şile'nin Faunası ve Florası gibi doğal zenginlikleriyle dikkat çekiyor. Öğrenciler sıkıntı yaşamadan şehir merkezine ulaşımlarını sağlayabiliyor.

  Detaylı bilgi için tıklayınız!

 • Işık üniversitesi

  Sosyal Bilimler Enstitüleri ve Güzel Sanatlar Fakültesi’nin bulunduğu kampüs ise Maslak’ta yer alıyor.
  Işık Üniversitesi kütüphanesi, bünyesinde bulunan, bir kısmı elektronik olmak üzere 83 binden fazla kitapla Türkiye’nin en büyük arşivli kütüphenelerinden biri olma özelliğini taşıyor. Işık Üniversitesi Kütüphanesi, Anadolu Üniversite Kütüphaneleri Konsorsiyumu (ANKOS) verilerine göre kütüphaneler arası ödünç verme hizmetinde Türkiye’de birinci sırada yer alıyor. Işık Üniversitesi Kütüphanesi aynı zamanda TUBİTAK Ulakbim verilerine göre genel veri tabanı kullanımında ülke genelinde dördüncü, Web of Science veri tabanı kullanımında ise 18. sırada yer alıyor.Türkçe ve yabancı dilde bulunan kitapların dışında DVD film-belgesel koleksiyonu, slayt, ses kasetleri, CD-ROM veritaban ve online veritabanı, basılı ve elektronik dergilere de kütüphaneden ulaşılabiliyor.

  Üniversite iletişim bilgileri;
  Web adresi: www.isikun.edu.tr
  Şile Kampüsü telefonu: (0-216) 712 14 60, 
  Maslak Kampüsü telefonu : (0-212) 286 49 11

  Detaylı bilgi için tıklayınız!