X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Gümüşhane’de Çiftçilere Ceviz Fidanı Dağıtıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’de Çiftçilere Ceviz Fidanı Dağıtıldı

  • Giriş Tarihi: 26.6.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 26.6.2015 17:12
GÜMÜŞHANE GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK İL MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN İL ÖZEL İDARESİ KAYNAKLARIYLA ALDIĞI 2 BİN 800 ADET CEVİZ FİDANI ÇİFTÇİLERE DAĞITILDI.
Gümüşhane’de Çiftçilere Ceviz Fidanı Dağıtıldı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün İl Özel İdaresi kaynaklarıyla aldığı 2 bin 800 adet ceviz fidanı çiftçilere dağıtıldı.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Metin Yalvaç, il genelinde meyveciliği geliştirme projesinden 2 bin 800 adet ceviz fidanının İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinin desteği ile yüzde 100 hibe olarak il ve ilçe çiftçilerine dağıtımının yapıldığını söyledi.
Proje ile Gümüşhane’nin gıda sanayisinde önemli bir yer tutan pestil-küme üretiminin artırılması ve sektörün hammadde ihtiyacının Gümüşhane içerisinden karşılanmasının sağlanmasına yönelik ceviz üretiminin yaygınlaştırılmasının amaçlandığını belirten Yalvaç, “Bu kapsamda Chandler, Fernor ve Fernette çeşitlerinden getirilen ceviz fidanlarının 420 tanesini merkezde, bin 20 tanesini Şiran, 300 tanesini Kürtün, bin 60 tanesini ise Torul ilçemizde bulunan çiftçilerimize dağıttık. Bu cevizlerle toplam 140 dekar alanda ceviz bahçesi tesis edilecektir” dedi.