X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER İmralı heyetinde bir ilk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

inde bir ilk

  • Giriş Tarihi: 4.2.2015 16:21 Güncelleme Tarihi: 4.2.2015 16:45
İmralı heyetinde bir ilk
İmralı heyetinde bir ilk

Eş Genel Başkanı , "Sırrı Süreyya Önder, Pervin Buldan, İdris Baluken, Hatip Dicle ve Ceylan Bağrıyanık arkadaşımızdan oluşan Adası'ndalar" dedi.

Eş Genel Başkanı , ile görüşmek üzere 5 kişilik im adasına gittiğini açıkladı.
Heyette, ilk kez Ceylan Bağrıyanık da yer aldı. Bağrıyanık'ın yanı sıra HDP Grup Başkanvekilleri Pervin Buldan, İdris Baluken, İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ve DTK Eş Başkanı Hatip Dicle İmralı'ya gitti. Böylece heyet, Çözüm sürecinin başından bu yana İmralı'yı ziyaret eden en kalabalık heyet oldu.

"ŞU ANDA ADADALAR ARKADAŞLARIMIZ"

Emek Partisi Genel Başkanı Selma Gürkan Emek Partisi'nin Aksaray'daki İstanbul İl Başkanlığında bir araya gelen Demirtaş gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bir soru üzerine İmralı heyetinin uzun süre sonra bugün adaya gittiği bilgisini veren Demirtaş " Şu anda adadalar arkadaşlarımız. Sırrı Süreyya Önder, Pervin Buldan, İdris Baluken, Hatip Dicle ve Ceylan Bağrıyanık arkadaşımızdan oluşan heyet İmralı Adası'ndalar. Akşama doğru görüşmelerini tamamlayıp döndüklerinde muhtemelen bugün veya yarın bir açıklama yaparlar. Orada durum nedir, hangi aşamaya gelinmiş? Heyetimiz geldikten sonra ancak sizlerle paylaşabiliriz " dedi.

DEMİRTAŞ O İLDEN ADAY OLACAK

#Sayfa#

"BARAJI AŞACAĞIMIZA İNANIYORUZ"

Baraj tartışmalarıyla ilgili tartışmaların hatırlatılması üzerine Demirtaş, "CHP, MHP yapar mı bilmiyorum. Ama biz iktidara gelirsek yapacağız. Barajı sıfıra düşüreceğiz. Onların düşürebileceğini hiç zannetmiyorum. Barajdan hepsi nemalanıyor. İsteseler bugün de yaparlar, geçici bir maddeyle, ilk seçimde uygulanır diyerek barajı düşürebilirler. HDP'nin seçim barajı altında kalacağını düşünüp korkuyorlarsa, bu onlar için korkunç bir durumsa ve bizi bu kadar seviyorlarsa, parlamentoda olmamızı çok istiyorlarsa, buyursunlar hemen yarın barajı düşürelim. Bu risk ortadan kalksın. Bizim dışımızda partiler de parlamentoya girebilsin" şeklinde konuştu.

HDP'nin herhangi bir baraj sorunu olmadığını sözlerine ekleyen Demirtaş, "Barajı aşacağımıza inanıyoruz. Bütün çalışmalarımız, hazırlığımız o yöndedir. Halkın motivasyonu, desteği bunu gösteriyor. Bir demokrasi sorunu var bu ülkede, yüzde 1 oy alan bir partinin de parlamentoda temsil hakkı vardır. Baraj düşmediği sürece de temsilde adalet sağlanamıyor" dedi.

"MÜCADELE BİRLİĞİDİR BİZİM ARADIĞIMIZ"

Bütün toplumsal kesimlerle temasta olacaklarını söyleyen Demirtaş, "Seçim ittifakından çok mücadele birliğidir bizim aradığımız. Yeni yaşam tek partili yaşam değildir. Herkes HDP'li olsun, herkes HDP çatısı altında tek partiye dönüşsün, arayışı değildir" diye konuştu.

"GÖRÜŞME TALEP EDEN HERKESLE GÖRÜŞEBİLİRİZ"

CHP'nin bazı sol partilerle temas halinde olduğunu, kendilerine de böyle bir görüşme talebi gelmesi durumunda taleplerinin ne olacağını soran bir gazeteciye Emek Partisi Genel Başkanı Selma Gürkan ise, "Görüşme talep eden herkesle görüşebiliriz. CHP ile de görüşmüş olsak Türkiye'nin birikmiş demokrasi problemlerini işaret ederek, ortak mücadele platformuna onları da çağırırız " dedi.