X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER O soruları çalanlar GDO'lu ürün gibi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

O soruları çalanlar GDO'lu ürün gibi

  • Giriş Tarihi: 26.3.2015
O soruları çalanlar GDO'lu ürün gibi
O soruları çalanlar GDO'lu ürün gibi

nın çalınmasını değerlendiren Davutoğlu: Böyle elde edilen makamlar GDO'lu ürün gibi. Devleti ele geçirmeye çalıştılar. 'Paralel Çete' dediğimiz husus bu

'nın 2010'da yapılan KPSS sınav sonuçlarını çalmasını değerlendiren Başbakan , "Çalınan sorularla elde edilen makamlar aynen GDO'lu ürünler gibidir. Bir sürü insanın hakkına, hukukuna tecavüz edeceksiniz; kendi yakınınızı, tanıdığınızı bu sorularla bir yere getireceksiniz ve bu yolla devleti denetim altına almaya çalışacaksınız. İşte bizim tam da 'Paralel Çete' dediğimiz husus bu" dedi. Biyoteknoloji Araştırma Merkezi'nin açılışında ve Türkİş Konfederasyonunu ziyaretinde konuşan Davutoğlu şunları söyledi:PARALEL ÇETE İŞTE BU:
Çalınan sorularla elde edilen makamlar aynen GDO'lu ürünler gibidir. Bir sürü insanın hakkına, hukukuna tecavüz edeceksiniz; Kendi yakınınızı, tanıdığınızı bu sorularla bir yere getireceksiniz ve bu yolla devleti denetim altına almaya çalışacaksınız. İşte bizim tam da 'Paralel Çete' dediğimiz husus bu. Bilginin paralelini kuracaksınız. Sorunun paralelini oluşturacaksınız. Ve kendine has bir dünya kuracaksınız. Biz buna izin vermedik, vermeyeceğiz. Bilginin de gerçeğine saygı duyarız, sınavın da gerçeğinin sonuçlarına hepimiz saygı duyarız.NASIL BÖYLE BİR ŞEYE TENEZZÜL EDER?:
Ama bir öğretim üyesi olarak da ilk bilgiler bana geldiğinde ÖSYM KPSS ile ilgili emin olun büyük hicap duydum, ıstırap duydum. Değil hoca, ya da bir öğrenci en ufak ahlaki eğitimi almış birisi nasıl böyle bir şeye tenezzül eder? Nasıl böyle bir şeyi örgütler, nasıl böyle bir şey üzerinden mevki ve makama gelir ve bunu da içine sindirir? Eğitim hayatının da devlet hayatının da en önemli ilkesi adalettir. Adalet söz konusu olduğunda kendi oğlunuz, kızınız, kardeşiniz de hiç tanımadığınız vatandaşınız arasında eğer bir an ayırımcılık yaparsanız işte o anda gayreti de yok edersiniz, devleti de yok edersiniz bütün bir ilkesel çerçeveyi de ayaklar altına alırsınız. Bunu bilgi temelli bir teknoloji, teknoloji temelli bir ekonomi, verimlilik üzerine oturmuş bir sosyal hayat için... Yine etik boyutu öne çıkartarak söylüyorum; Etik boyuttan arındırılmış bilgi, ahlaktan soyutlanmış bilgi, ahlaktan soyutlanmış teknoloji, ahlaktan soyutlanmış bir teknolojinin yaşama şansı yoktur.
#Sayfa#
MİRAS YEDİ KILIÇDAROĞLU:
90'lı yıllarda siyasetin en önemli simgesel temsilcilerinden biri olan Kılıçdaroğlu, o günkü SSK Genel Müdürü olarak, o günkü politikaların mesulü olan birisi, bugün çok rahat bir şekilde halka dönüp 'size iki maaş vereceğim, bunu da noterlikten tasdik'. Verirsin de, kimin cebinden veriyorsun? Nasıl veriyorsun? 90'lı yılların başlarında da 'iki anahtar vereceğiz' diyorlardı hatırlarsanız, şu anda iki anahtarın her biri geri alındığı gibi insanlar çalışacak yer bulamadılar 2001'de, yazar kasalar kırıldı. Türkiye ekonomik krize sürüklendi. Tabii sayın Kılıçdaroğlu için çok kolay. O vereceği paraları, Hazine'de, Türkiye'nin rezervinde biriken paraları o biriktirmedi. Kendisi şimdiden miras yemeye hazır bir mirasyedi şeyinde...

REZERVLERİ 4 AYDA TÜKETMEK İSTİYOR:
Biz bu ülkenin kaygısıyla büyümüş, bu ülkenin her türlü kaynağını en iyi şekilde değerlendirmeye çalışan 12 yıllık iktidar sonrasında biriktirdiğimiz bütün rezervleri, Kılıçdaroğlu gelip 4 ayda tüketmek istiyor. Kılıçdaroğlu, hiç iktidara gelemeyeceği için bu teklifleri yapıyor, hasbelkader böyle bir şansı 4 dakika versek de bu dediklerini yapsa, ondan sonra bir başka yine bizim AK Parti iktidarının gelip bütün o yaptıklarını düzeltmesi icap eder. Halkımızdan özellikle bugünlerde seçim sathı mailine girmişken böyle popülist tavırlara prim vermemesini rica ediyorum. Kılıçdaroğlu, şimdiden sahip olmadığı bir mirası, oluşmasında hiçbir katkısı olmadığı mirası, şimdiden yeme hesabı içinde. Ama milletimiz ona o imkânı vermez. Kılıçdaroğlu'nun dediği düzenlemeler hayata geçse 25 milyar Türk liralık ek açık gündeme gelecek. Nereden çıkacak bu 25 milyar Türk Lirası? Bütün bunlar, bir sonraki neslin cebinden harcanmış olacak.