X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 'Başkanlık tercih değil zorunluluk'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'Başkanlık tercih değil zorunluluk'

  • Giriş Tarihi: 12.4.2015
'Başkanlık tercih değil zorunluluk'
'Başkanlık tercih değil zorunluluk'

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'da katıldığı toplu açılış töreninde konuştu: Yeni Türkiye hedefimiz bizim yeni kızıl elmamızdır. ve artık bir tercih olmaktan çıktı, zorunluluk haline dönüştü. Mevcut sistem Türkiye'yi daha fazla taşıyamıyor

İstanbul'dan helikopterle 'ya gelen Cumhurbaşkanı ve eşi Emine Erdoğan, Atatürk Stadyumu'nda çiçeklerle karşılandı. Sakarya Valiliği'ni ziyaret eden Erdoğan daha sonra toplu açılış törenine katıldı. Erdoğan daha sonra Sakarya Kent Meydanı'nda gerçekleştirilen bedeli 183 trilyon liraya mal olacak olan 53 eserin toplu açılış törenine katılarak konuşma yaptı. Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

YENİ TÜRKİYE KIZIL ELMAMIZ:
Yeni Türkiye hedefimiz bizim yeni kızıl elmamızdır. Kendi tarihinden kendi kültüründen kendi medeniyetinden kopuk olanlar bunu bilemez. Bunu anlayamaz. Çünkü bunlar köksüz. Onlar başka yerlerden başka kaynaklardan besleniyor. Bu milletle bunların kan uyuşmazlıkları var. Artık geçmişte yıllarca yaptıkları gibi milletimizi zehirlemelerine izin vermediğimiz. Buna engel olduğumuz için bize diş biliyorlar. Bize engel olmaya çalışıyorlar.DÜŞMANLARI MİLLET:
Çok partili hayatımızın 40 yılını çok partili dönemlerle terörle çatışmayla heba etme pahasına gizli iradelerini sürdürmüşlerdir. Şimdi milletin özgür iradesine tahammül edemiyorlar. Saldırdıkları düşman oldukları Tayyip Erdoğan değil, milletin kendisidir. Siz onların demokrasiyi özgürlükleri insan haklarını ağızlarından düşürmemelerine aldanmayın onların demokrasisi kendilerinin iktidar olmasıdır. Onların insan haklarından anladığı herkesin kendi çizdikleri sınırlar içerisinde kalmasıdır.

BAŞKANLIK SİSTEMİ:
7 Haziran seçimlerinin herkes için bir ders olacağına inanıyorum. Milletimiz kendi safında duranlarla kendisine cephe alanları bir kez daha ortaya koyacaktır. Milletimiz önümüzdeki 4 yılda Türkiye'yi yönetecek kadroları seçmekle kalmayacak aynı zamanda Türkiye'nin 2023, 2053, 2071 hedeflerini de oylayacak ve onaylayacak. Unutmayın her kutlu doğum sancılı olur. Yeni Türkiye'nin inşası da bu şekilde oluyor. ve artık bir tercih olmaktan çıktı bir zorunluluk haline dönüştü. Mevcut sistem Türkiye'yi daha fazla taşıyamaz ve taşıyamıyor. İnşallah 7 Haziran'da yeni Türkiye'nin önünü açacak yeni anayasa ve başkanlık sistemini hayata geçirmenin önünü açacak bir sonuç çıkacak.

#Sayfa#

AMERİKA'DA DİKTATÖRLÜK MÜ VAR?:
Mevcut sistemle buraya kadar getirdik. Ama bu sistemin sorunlu olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Kasım ayında 'da G20 toplantısı yapacağız. Yani dünyanın en ileri 20 ülkesini Antalya'da toplanacağız. Bunun ilk 10 sırasında yer alan ülkeler başkanlık sistemiyle yönetiliyor. Bunlar akıllarını mı yedi de başkanlık sistemiyle yönetiliyor. Hayır, ideal olan o da onun için. Peki biz neden yapamayalım. Bunlar korkuyorlar da o yüzden. Amerika'da, Meksika'da, İngiltere'de, Fransa'da diktatörlük mü var? Bunlar korkuyorlar da o yüzden. Bunlar Tayyip Erdoğan'a, ailesine her türlü hakareti edecekler. Ama Tayyip Erdoğan diktatör oluyor.

KURDUKLARI TEZGAH BAŞLARINA GEÇTİ:
Darbenin, vesayetin, terörün, krizin, kaosun olmadığı yerde bunlar hayat bulamazlar. Kurdukları her tezgah kendi başlarına geçti. Sarıldıkları her kurtarıcı kendi kendini imha etti. Şimdi tüm umutlarını ya bir doğal afete ya ekonomik krize ya da dış kaynaklı gelişmelere bağladılar. Dünyada Türkiye aleyhine ne oluyorsa, birileri ona sarılıyor. Eğer böyle bir şey yoksa bizzat kendileri mektup yazarak lobi yaparak bunu oluşturmaya çalışıyor. Yazık, hayra vesile olduğunuz yok hiç değilse şerrinizi milletten uzak tutun. Bu yol millete çıkmaz. Ancak uçuruma çıkar. Son 25 yıla bakın bu uçurumun dibinde yatan pek çok isme ve partiye rastlarsınız.

'HALKIN İRADESİNE İPOTEK KOYUYORLAR'
"Ağrı Diyadin'de askerlerimizi hedef alan saldırıda ülkemizdeki barış ortamını dinamitlemeyi, çözüm sürecini baltalamayı amaçlayan bölücü terör örgütü, milletimizin güvenliğini sağlamak için fedakarca görev yapan güvenlik güçlerimize bir saldırıda bulundu. Bu saldırıyı şiddetle kınıyorum. Şu anda çatışmalar halen devam ediyor. Malum siyasi parti işte bu bölücü terör örgütünün bu eylemleriyle oy toplamanın gayreti içinde. Eğer demokrasi diyorlarsa, eğer temel hak ve özgürlük diyorlarsa bunun yolu silahtan geçmez, bunun yolu sandıktan geçer. Bu kafa ile bu mantıkla hiçbir zaman bunlar bir yere varamaz. Kimileri halen eski alışkanlıklarını sürdürerek şiddete ve silaha sarılarak, halkımızın iradesine ipotek koymaya çalışıyor. Bu tür girişimlere, kamu düzenini bozmaya yeltenenlere, vatandaşımız özgür iradesine ipotek koymaya kalkışanlara asla müsamaha gösterilemez. Güvenlik güçlerimiz, askeriyle, polisiyle, istihbaratı ile gecegündüz teyakkuz halinde halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamaya devam edecektir. Bundan hiç endişeniz olmasın ve bütün gücümüzle bunların karşısında duracağız."

KATAR EMİRİ VE SUUD KRALI İLE GÖRÜŞTÜ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani ve Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz Al Suud ile telefonla görüştü. Görüşmede bölgesel konuları ele aldığı bildirildi.