X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER UŞAK Üniversitesi'nde 2 profesör açığa alındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Üniversitesi'nde 2 profesör açığa alındı

  • Giriş Tarihi: 20.7.2016 19:39 Güncelleme Tarihi: 20.7.2016 19:40
UŞAK Üniversitesi'nde 2 profesör açığa alındı
UŞAK Üniversitesi'nde 2 profesör açığa alındı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, Üniversitesi'nde 6 doçent ile 1 yardımcı doçent, 1 öğretim görevlisi, 1 okutman, Adnan Menderes Üniversitesi'nde ise 2 profesör, 7 doçent, 5 yardımcı doçent, 1 araştırma görevlisi, 3 öğretim görevlisi, 1 okutman açığa alındı.

Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. , AA muhabirine yaptığı açıklamada, FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili üniversite bünyesinde yürüttükleri idari soruşturma kapsamında, 6 doçent ile 1 yardımcı doçent, 1 öğretim görevlisi, 1 okutmanın açığa alındığını bildirdi.

İdari soruşturmanın çok yönlü olarak sürdüğünü aktaran Çelik, kamuoyunun gelişmelerle ilgili bilgilendirileceğini kaydetti.

- ADÜ

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan ise 2 profesör, 7 doçent, 5 yardımcı doçent, 1 araştırma görevlisi, 3 öğretim görevlisi, 1 okutmanın açığa alındığını açıkladı.

Bircan, açığa alınma işlemlerinin FETÖ'nün darbe girişimiyle ilişkili olduğunu belirterek, bu konuda üniversitede adı geçen kişilere yönelik çalışmalara devam edeceklerini ifade etti.