Üniversitesi'nde 2 profesör açığa alındı

Giriş Tarihi: 20.7.2016 19:39 Güncelleme Tarihi: 20.7.2016 19:40
UŞAK Üniversitesi'nde 2 profesör açığa alındı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, Üniversitesi'nde 6 doçent ile 1 yardımcı doçent, 1 öğretim görevlisi, 1 okutman, Adnan Menderes Üniversitesi'nde ise 2 profesör, 7 doçent, 5 yardımcı doçent, 1 araştırma görevlisi, 3 öğretim görevlisi, 1 okutman açığa alındı.

Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. , AA muhabirine yaptığı açıklamada, FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili üniversite bünyesinde yürüttükleri idari soruşturma kapsamında, 6 doçent ile 1 yardımcı doçent, 1 öğretim görevlisi, 1 okutmanın açığa alındığını bildirdi.

İdari soruşturmanın çok yönlü olarak sürdüğünü aktaran Çelik, kamuoyunun gelişmelerle ilgili bilgilendirileceğini kaydetti.

- ADÜ

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan ise 2 profesör, 7 doçent, 5 yardımcı doçent, 1 araştırma görevlisi, 3 öğretim görevlisi, 1 okutmanın açığa alındığını açıkladı.

Bircan, açığa alınma işlemlerinin FETÖ'nün darbe girişimiyle ilişkili olduğunu belirterek, bu konuda üniversitede adı geçen kişilere yönelik çalışmalara devam edeceklerini ifade etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
UŞAK Üniversitesi'nde 2 profesör açığa alındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN