X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Isparta Belediyesi Kandil Simidi Dağıttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Belediyesi Kandil Simidi Dağıttı

  • Giriş Tarihi: 18.4.2015 18:58 Güncelleme Tarihi: 19.4.2015 02:15
ISPARTA BELEDİYESİ KUTLU DOĞUM HAFTASI DOLAYISIYLA 7 CAMİDE KANDİL SİMİDİ DAĞITTI.
Isparta Belediyesi Kandil Simidi Dağıttı

Belediyesi Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla 7 camide kandil simidi dağıttı.
Mimar Sinan, Kavaklı, Otogar, Kuba, Işıkkent, Batıkent ve Sanayi camilerinde vatandaşlara cuma namazı çıkışında kandil simidi dağıtıldı.
Hz. Muhammed (S.A.V)’in hayatında ve öğütlerinde hem bireysel hem de toplumsal hayatımızı aydınlatacak çok güzel örnekler olduğunu söyleyen Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, “Mukaddes kitabımız Kur’ân-ı Kerim, yüce Allah tarafından insanlara merhamet ve kılavuz olmak için Peygamber Efendimiz aracılığıyla insanlığa indirilmiş ve tebliğ edilmiştir” dedi.
Başkan Günaydın şunları kaydetti:
“Peygamberimiz Hazreti Muhammed (SAV) efendimiz, insanların en hayırlısı, hakikatin sadık emanetçisi, yaşantısı ile bütün insanlık için örnek olmuş Allah’ın elçisidir. Peygamberimiz, hayatı boyunca rahmet, sevgi, hoşgörü ve adalet gibi tüm erdemli değerleri kişiliğinde toplamış ve insanlara nakşetmiştir. Bu duygu ve düşünceler ışığında hemşehrilerimin, milletimizin ve tüm İslam âleminin Kutlu Doğum Haftasını tebrik ediyor, bu çok özel günlerin insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.”