X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kırıkkale Barosu’dan Kınama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Barosu’dan Kınama

  • Giriş Tarihi: 2.4.2015 17:58 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
KIRIKKALE BAROSU BAŞKANI YEŞİM OKTAR VARLI, ADLİYE SARAYI ÖNÜNDE YAPTIĞI BASIN AÇIKLAMASINDA ÇAĞLAYAN ADLİYESİNDE YAŞANAN HAİN TERÖR OLAYINI KIRIKKALE BAROSU OLARAK KINADIKLARINI SÖYLEDİ.
Kırıkkale Barosu’dan Kınama

Baro Başkanı Yeşim Oktar Varlı, Adliye Sarayı önünde yaptığı basın açıklamasında Çağlayan Adliyesinde yaşanan hain terör olayını Kırıkkale Barosu olarak kınadıklarını söyledi.
Kırıkkale Adliye Sarayı önünde bir araya gelen Baro Başkanı Yeşim Oktar Varlı ve baro üyeleri, Çağlayan Adliyesinde görev yapan Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın teröristlerce şehit edilmesini kınayan bir açıklama yaptılar. Baro başkanı Varlı, “31 Mart Salı günü Türk Yargısı en acı günlerinden birini yaşamıştır. İstanbul Çağlayan Adliyesinde görev yapan Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın görev yaptığı esnada ve görev yerinde teröristlerce rehin alınmış, saatler süren müzakereler maalesef olumlu sonuçlanmamış, savcımız şehit edilmiştir. Bu hain terör olayını Kırıkkale Barosu olarak kınıyor, Savcımızın ailesi başta olmak üzere tüm yargı camiasına baş sağlığı diliyoruz. Yargının ayrılmaz bir parçası olan avukat camiası olarak bu güvenlik önlemlerinin alınması için gerekli hassasiyet göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmamalıdır. Adliyelerin hakim, savcı ve avukat üçlüsünden oluşan yargı mensuplarının çalışma alanı olduğu ve görevi adaletin tecellisi için çalışmak olan bu üçlünün arasında hiçbir şekilde ayrımcılık ve ayrıcalık yapılmayacağı unutulmamalıdır. Maalesef ülkemiz yetiştirdiği değerlerinden birini yitirmiştir, üzüntümüz büyüktür” dedi