X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Çanakkale Ruhu Ereğli’de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Çanakkale Ruhu Ereğli’de

  • Giriş Tarihi: 24.3.2015 18:58 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 20:02
EREĞLİ İLÇE BELEDİYESİ VE KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 100. YILINDA DÜZENLEDİĞİ ETKİNLİKLER KAPSAMINDA “BENİM ADIM ÇANAKKALE” İSİMLİ TİYATRO OYUNU EREĞLİ BELEDİYESİ KÜLTÜR MERKEZİNDE SAHNELENDİ.
Çanakkale Ruhu Ereğli’de

’nın Ereğli İlçe Belediyesi ve Konya Büyükşehir Belediyesi Çanakkale Zaferi’nin 100. yılında düzenlediği etkinlikler kapsamında “Benim Adım Çanakkale” isimli tiyatro oyunu Ereğli Belediyesi Kültür Merkezinde sahnelendi.
Belediye Başkan Yardımcısı Agah Taşkın, belediye meclis üyeleri, şehit aileleri ve gaziler ile vatandaş ve öğrencilerin ilgiyle izlediği “Benim Adım Çanakkale” isimli tiyatro oyunu öncesi kısa bir konuşma yapan Belediye Başkan Yardımcısı Agah Taşkın, sosyal belediyeciliğin sorumluluklarının yerine getirdiklerini vurguladı. Belediye Başkanı Özkan Özgüven’in sevgi ve saygılarını ileten, Çanakkale’nin sadece bir savaş olmadığını, bir ulusun var olma mücadelesi olduğunu ifade eden Taşkın, “Bugün bayrağımız gönderi süslüyorsa, birlik ve beraberlik içerisinde kardeşçe yaşıyorsak bunun temelinde Çanakkale vardır. Biz Çanakkale ruhunu gençliğimize aktarmak zorundayız. Bugünkü tiyatro oyunu da bize o yılları yansıtacak önemli bir oyundur” dedi.
İlgiyle izlenen ve büyük alkış alan oyunun ardından Belediye Başkan Yardımcısı Agah Taşkın oyunculara çiçek takdim etti.