X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Jandarma Göle Kaçak Av İçin Serilen Ağları Topladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Jandarma Göle Kaçak Av İçin Serilen Ağları Topladı

  • Giriş Tarihi: 1.4.2015 09:58 Güncelleme Tarihi: 1.4.2015 11:11
BEYŞEHİR İLÇESİNDE, 15 MART’TA BAŞLAYAN SU ÜRÜNLERİ AVLANMA YASAĞINA RAĞMEN, GÖLE AVLANMAK İÇİN SERİLDİĞİ BELİRLENEN YAKLAŞIK 3 BİN METRE BALIKÇI AĞI JANDARMA TARAFINDAN SU YÜZEYİNDEN TOPLANDI.
Jandarma Göle Kaçak Av İçin Serilen Ağları Topladı

’nın Beyşehir ilçesinde, 15 Mart’ta başlayan su ürünleri avlanma yasağına rağmen, göle avlanmak için serildiği belirlenen yaklaşık 3 bin metre balıkçı ağı jandarma tarafından su yüzeyinden toplandı.
Edinilen bilgiye göre, av yasağının başlamasının ardından kaçak avlanmaya karşı Beyşehir Gölü’nde devriye faaliyetlerini daha sıklaştıran Jandarma Asayiş Botu Timi, kontrolleri esnasında su yüzeyinde balık avı için serildiği belirlenen ağları fark etti. Beyşehir Gölü’ne kıyısı olan Çiftlik, Akburun ve Gölkaşı mahalleleri açıklarında 10 ayrı noktada balıkçı ağı tespit eden jandarma ekipleri, ağları toplayarak Jandarmanın teknesine çekti. Jandarma ekipleri ağları toplarken büyük çoğunluğu pullu sazan olan değişik türde canlı balıklarla da karşılaştı. Ekipler, ağlara takılı balıkları tekrar göl sularına bıraktı. Sazan balıklarının karın bölgesinin havyarlarla dolu olması dikkati çekerken, avlanmak için serilen ağların ise serbest dönemde de kullanılması yasak olan misina ağlar olduğu belirlendi.
Jandarma ekiplerinin topladığı 3 bin metre yasak balıkçı ağının imha edilmek üzere İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne teslim edeceği öğrenildi.